Most épülő,10-15 lakásos társasház egyik lakásán agyalunk. Új társasháznál hogyan szokott eldőlni, hogy pl. mennyi a közös költség, ki a közös képviselő, meg a lépcsőház takarítás stb. Létezik, hogy egyezségre jut 10-15 lakástulajdonos?
Figyelt kérdés
Nagyon örülnék, ha tudnék pár szót váltani valakivel, aki már vásárolt épülő társasházban lakást.
Lenne pár kérdésem.
Ráadásul az építkezés bizonyos fázisaiban kell fizetni a részleteket, ilyenkor mi a biztosíték arra, hogy valóban felépül a ház???
2016. jan. 5. 16:24
1/4 anonim válasza:
Ahogy épül a ház úgy fizetsz, nekik sem érdekük, hogy ne épüljön fel, de a szerődésben is vannak biztosítékok, erre kell figyelni mindenképp. A közös képviselőt nálunk a kivtelező ajánlotta, ugyanolyan rossz mint a többi...a közös költség alakul majd, általában az összes költséget tulajdoni hányad alapján szétdobják. A takarítást általában már külső ember végzi x pénzért, ami szintén része a közös költségnek. Ugyanannyira nem tudnak megegyezni a lakók mint a nem új társasházakban :-) Most költöztünk az újabból egy régebbibe, azt hittük annál rosszabb nincs, de csalódnunk kellett. Az újabb házakban több a fiatal, azokkal egyszerűbb azért megegyezni, mint egy nyugdíjas hordával, tisztelet a kivételnek persze.
2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi választ :-)
(a "nyugdíjas hordán" kacagok éppen :-D )
Hogyan kezdődik az élet abban az új házban? Összehívnak egy lakógyűlést az elején? És olyankor mi van, ha esetleg lesznek olyan lakók, akik nem fizetik a közös költséget? És ki dönti el, hogy mire menjen a közös költség? Pl. ha mi a záró emeletet vásárolnánk meg, és netán beázna a tető, ugye az a közös költségből menne normális esetben?
Bocs a hülye kérdésekért, de még nem laktam ilyen társasházban!
2016. jan. 5. 23:01
3/4 anonim válasza:
Az elején van egy lakógyűlés, megalakul a társasház, elfogadják a működési szabályzatot, házirendet. Természetesen a tető közös feladat, ugyanúgy mint a ház többi közös része, mint lépcsőház, homlokzat, talajszigetelés stb. Aki nem fizet közös költséget, azzal szemben a közös képviselő egy idő után tud intézkedni, akár jelzálogot is tetethet a lakására. Még egy közepes közös képviselő is eligazgatja azért a házat, a lényeg, hogy ha nyűgöd van zargatni kell, nem várni, hogy megoldódjon magától a probléma. Egy ilyen kisebb házban azért kevesebb a probléma, 15 tulaj könnyebben megegyezik, mint mondjuk 50, és a lakóknak kb a fele jó, ha jár lakógyűlésre, azok meg általában törődnek a dolgokkal így meggyőzhetőek, akiket nem lrdekel, hogy beázik pl. a tető az nem lesz ott, így nem kell viaskodni vele, a fizetendőt meg rajta is behajtja a közös képviselő.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt számomra a válaszod, köszönöm szépen! :-)
2016. jan. 6. 20:28
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!