Ház eladás a másik beleegyezése nélkül. Lehetséges? Többi lent.
Eladni normál módon nem tudja, mert egyrészt kellene a bank engedélye, másrészt a másik tulajdonosnak is bele kellene egyezni, viszont kellemetlenséget tud okozni.
Indíthat pl. pert vagyonközösség megszüntetésére, ekkor még végrehajtóhoz is kerülhet a ház.
attól, hogy meghirdeti, még nem fogja tudni eladni, tehát emiatt nem lehet perelni.
azt eladáshoz kell egy ügyvéd, a tulajdoni lap, a bank, nem olyan egyszerű ez, mint a piacon krumplit venni.
ha el is megy egy ügyvédhez, és kikérik a tulajdoni lapot, amin látszik a tulajdoni hányad, az ügyvéd bekéreti a másik tulajdonost is. ha a pasi trükközne, vagy sunyiskodna, el fogja hajtani az ügyvéd, ebben biztos lehetsz. ha aláhamisítaná, az már büntetőjogi kategória lenne, nem csak a pasi, de az ügyvéd számára is, de ebbe úgysem megy bele az ügyvéd.
de még az sem lenne elég, ha belemenne, mert a bank engedélye nélkül nem lehet eladni. egyetlen vevő sem fogja ezt a procedúrát végigjátszani mindkét tulajdonos jelenléte nélkül. szóval ezügyben megnyugodhatsz.
de a másik oldal problémás. senkit sem lehet megakadályozni abban, hogy hozzájusson a pénzéhez. így a pasi igenis bíróságra mehet, ha a nő nem partner az eladásban. ebben az esetben elrendelik az ingatlan kényszerértékesítését, először megpróbálják eladni, ha ez nem sikeres, akkor sajnos jön az árverezés. na ezzel valóban rosszul járnak mindketten, mert eleve alacsonyabb az ár, és még lejön belőle a perköltség. viszont jó megoldás lehet akkor, ha az egyik fél hajthatatlan, és sosem menne bele az eladásba. hiszen így a kevesebb is több, mint a semmi.
azt javaslom, legyen partner az eladásban, mert így jár a legjobban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!