Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyon nehéz lakáshitel...

Nagyon nehéz lakáshitel mellett élni napról napra? (ezt főképp azoktól kérdem akik vettek fel)

Figyelt kérdés

Én akárhogy osztom szorzom a dolgot, nem szeretnék egy évtizedig anyámék nyakán ülni, csak azért mert lassan gyűl ki a lakásra a pénz, még akár külföldi munkával is. Tehát az lenne a tervem hogy egyetemi évek alatt félreteszek (melóval, kapott pénzekkel) annyit amennyit csak tudok, közben még nyaranta ha sikerül kimegyek szezonmunkára külföldre, és majd miután egyetemet befejezem, kapok a szakmámban egy olyan poziciót ami kielégit és anyagilag is fedezi a költésgeimet, akkor vennék fel hitelt és vennék egy lakást...

Viszont nem tudom mennyire jó ötlet ez, mert : havonta fizetni a részletet, ami benne van kb 100-150 euróban (vagy több vagy kevesbeben kicsivel), és akkor még rezsire kb ennek a fele, vagy több, még kaja, és el is ment mondhatni egy jó fizetés (beleszámolva még egy kis kikapcsolódással együtt, hobbik, pl állatbolond vagyok, igy én háziállatokat tuti fogok tartani, és akkor még kocsiról nem is beszéltem...).

Mennyire lehet igy élni? Ezt úgy mondom hogy tökegyedül csinálnám, lehet később lenne párom, férjem, de ebbe én egyedül vágnék bele.

De egyáltalán kapnék én vagy 15.000-20.000 eurónyi összeget lakásra a banktól?


2014. nov. 4. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kintlakásos külföldi munkát vállaltam és nagyon szépen félre tudtam rakni. A fundamenta is bejött, szépen kamatozik + az állam is rak hozzá X Ft-ot. Szóval külföldi munka + Funadmenta. Bár, ha tényleg jól fizet a melód, akkor még fundamenta sem kell. Csak kérdés, hogy bejelentett munkád lesz-e... Engem eddig békén hagytak. De ez azért rizikós...
2014. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Hát ezért szoktak ebbe közösen vágni. Nem lehetetlen persze egyedül se ha jó állásod van, de szvsz az szokott egyedül belevágni akinek a szülei segítenek esetleg örökségből megvan a lakás árának egy része.
2014. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kotelezo lakast venni, nyugaton milliok elik le az eletuket alberletben.
2014. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Számomra az albérlet nem fekszik, már csak azért sem mert a nem buli hogy egyikből költözünk folyton a másikba mert sosem lehet tudni hogy mikor vonja meg tőled a lakást, vagy épp mikor viszi fel... És a plusz papirokról akkor nem is beszéltem... És azt az öszeget akkor már inkább havi szinten egy lakáshitelre adnám ki, és tudom hogy az enyém a lakás és punktum, nem tartozom senkinek semmi elszámolással és nem tehetnek ki.
2014. nov. 4. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Mi is bérlakásban élünk itt Dániában. Lehetetlen lakást venni, és felesleges is. Ha kapunk egy jó állásajánlatot 500 km-rel odébb, nehezen tudnánk elmenni.


Magyarországon mindenki olyan gazdag, hogy ki tud fizetni lakásra többmillió forintot :D

2014. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

" És azt az öszeget akkor már inkább havi szinten egy lakáshitelre adnám ki"


Nade nem annyit adsz ki hanem sokkal tobbet. Ne csak a torlesztot nezd, hanem azt a penzt is, amit kiadtal onreszkent.

2014. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos Magyarországon nincs törvényes lehetőség normálisan lakást bérelni, és az emberek sem eléggé kulturáltak ehhez.


A tulaj akkor teszi ki a bérlőt minden indok nélkül, (másfél hónapos felmondással) amikor akarja. Akarsz úgy élni, hogy bármikor új lakást vagy kénytelen keresni? Nem engedik bejelenteni a lakcímedet, lakcímkártya nélkül meg egy senki vagy. Ez a törvényi háttér. Erre jön az, hogy tulaj és bérlő ott szívatja egymást, ahol tudja, és egyiknek sincs normális esélye érvényesíteni a jogait.


Úgyhogy hiába lehet Nyugat-Európában remekül lakást bérelni, Magyarországon mindenki bele van hajszolva a vásárlásba. Ezért olyan irreálisan magasak (még mindig!) az ingatlanárak, és ezért olyan sok a bedőlt hitel.

2014. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!