Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdonjog megszüntetése...

Tulajdonjog megszüntetése hogyan lenne lehetséges?

Figyelt kérdés

Még kiskorúként szereztem 1/1 tulajdonjogot egy mezőgazdasági területen az apám "jóvoltából", neki pedig haszonélvezeti joga van felette.

Haszonélvezőként évekig nem foglalkozott vele, jelenleg én és a családom többi tagja műveli, a haszonélvező semmilyen érdemi "munkát" nem végez rajta semmilyen értelemben. Jelenleg egy válás miatt a viszony teljesen nullára redukálódott vele, semmilyen kapcsolatot nem tartok fenn vele.

A problémám az, hogy mivel a család tagjai aktív dolgozók, illetve gyermek is van, tehert jelent számunkra, hogy a telket műveljük illetve rendben tartsuk (függetlenül attól, hogy a haszonélvezőnek kellene rendben tartania, tulajdonosként zavarna, ha nem lenne rendben) így az érdekelne, hogy milyen módon tudnák a tulajdonjogtól megszabadulni?

Eladni sajnos nem tudom, meg lett hirdetve, de nem volt jelentkező. Az érdekelne inkább, hogy az állam vagy más szervezet javára le tudnák-e mondani a tulajdonjogról, úgy, hogy a haszonélvező nem kíván lemondani a jogairól?


2014. okt. 13. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Ilyenkor a haszonélvezeti jog felülmúlja a tulajdon jogot, tehát csak a haszonélvező beleegyezésével tudod eladni vagy bármi mást tenni vele.
2014. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem marad más hátra, mint az, hogy a haszonélvezőnek ajándékozod, és a haszonélvezeti jogával együtt övé lesz a tulajdonjog is. Úgy kínlódjon vele, ahogy akar...
2014. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Sajnos én is tudom, hogy nem tudom eladni a telket amíg a haszonélvezeti jog rajta van, csak a haszonélvező bele egyezésével, és természetesen őt is illeti meg a telek ára, ezért kerestem más megoldást.

Sajnálatos módon annyira rossz a viszony, hogy úgy vagyok a dologgal, hogy a haszonélvezőm az utolsó személy akinek akár öt forintot adnák, de úgy látom más érdemi megoldás nem maradt.

Sajnos a tulajdonjog elajándékozása a haszonélvezőmnek valószínűleg nem járható megoldás, mivel ha nem lenne rendben tartva a telek komoly bírságra számíthatna (jellemző a telken a parlagfű, ha el van hanyagolva).

2014. okt. 15. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!