Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretnék vidékre költözni a...

Szeretnék vidékre költözni a családdal kertes házba (falura, vagy kertvárosba Pest megyében/Balaton környékén )! Tudnátok ajánlani olyan helyet, ahol megvan minden : suli, ovi, üzletek, jó környék, jó szomszédok, kevés cigány, alacsony bünözés?

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 22:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Mert az a 80% a pokoli toronyban lehet igaz (én egy nem cigány családot ismertem onnan), az meg nem lakótelep, hanem egy mindentől távol eső ház.
2014. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
50%
hát Pesten ahol a Barátok közt játszódik, a tévében nem sok cigót mutatnak, igaz nem kertes, de ott csak a Zsolttól, meg a Mikitól tarts, a Klaudia béna ...
2014. máj. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
18%

A Barátok közt helyszíne elit helynek számít, az a Wekerle-telep.

[link]

2014. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
68%

Szia!

Ez attól is függ mennyi pénzed van rá. Ha több,akkor az északi oldalon keresgélj(Szentendre stb.)Ha kevesebb,akkor a déli részen. Szigetszentmárton,Szigetújfalu pl. egy halom hirdetést találtam. ezek sváb nemzetiségi faluk és minden van,bölcsi,ovi stb.

2014. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%
Leányfalu, Tahi, Dunabogdány. Itt is ki lehet fogni olcsóbbat, de ne a Dunaparton, mert gát nincs. A hegyoldalon a házak legnagyobb része téglából épült, eredetileg hétvégi háznak, átminősítették családi háznak, szigeteltek és kémény is van, sőt gáz és lejjebb csatorna és vezetékes telefon is. Az igaz, hogy nem a legjobb az utcák állapota.
2014. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
68%

A legjobb helyek Szentendrétől vannak, Leányfalun és Tahitótfalun át Tahitól nem messze Pócsmegyerig. A "sorrend" úgy van, hogy a legjobb kisváros/kertváros Szentendre, ha vágysz a "belvárosi hangulatra" oda kell költözni. Persze vannak másészei is, de a kedvenc egyértelműen a "központi rész". Utána következik Leányfalu. Bár személy szerint én jobban kedvelem mint Pócsmegyert vagy Tahit, mert kissé elvontabb, tehát tényleg falura számíts, viszont van szép főtere, boltjai és a kedvenceim: a hangulata és a környezete. Varázslatos hely, minden csupa zöld, fönt a hegyekben a csodálatos patak folydogál, és a szigete és ahogy van a Duna...Fantasztikus! Közel van Budapesthez -ha ez is szempont- a Skanzenhez, iskola és óvoda van, túrázni élmény. :-)

Tahitótfalu, Tahi, Pócsmegyer. Ezek már nem annyira jó környékek, bár Tahitótfalu még egészen jó. Pócsmegyernek van egy szimpatikus része, viszont jártam már ott sokszor, nos egy zöldség-gyüölcsösnél többre ne számíts. Viszont van iskola, óvodáról sajnos nem tudok. Utána jön Surány, na az apszolút "kis falvacska" feeling, van egy lángosos egy kis ABC, egy aranyos piactér, és a Duna. Az utóbbi tényleg nagyon gyönyrű, egy hatalmas hinta is van a parton, örök kedvenc. A szomszédok aranyosak, viszont többjüknek csak nyaralójuk van. Iskola nem messze, tíz perc kocsi út, kedves bár bekell, hogy valljam kissé unalmas falu, és nem mindegyik részén van annyi zöld mint mondjuk Leányfalunál... Ha kevesebből kell gazdálkodni akkor Surányt, Tahitótalut ajánlom megcélozni, de az álom abszolút Szentendre és Leányfalu. :-)

2014. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%
Egy éve lakom Leányfalut, nagyon jó hely, ha nincs kocsid, akkor is 40 perc alatt a busz bevisz Újpestre. Van a környéken három nagy élelmiszer bolt, orvosi rendelő, iskola, óvoda, patika, állateleség, strand és termálfürdő, benzinkút, posta, könyvtár, múzeum, faluház, még hajó- és kompkikötő is. Falunak falu, de majdnem ausztriai értelemben. Csatornázva a hegyek alsó része van, de már indul a felső részeken is, sajnos a hegyoldali utak állapota elég rossz és meredekek. Csattogó csatornatetőkről Fábry már beszélt a műsorában is (itt lakik). Van kerékpárút, gyönyörű, védett Dunapart, barátságos emberek (egyre több az állandó lakos, nemcsak tulajdonosok, bérlők is) a hétvégi házasok mellett. Még nem drága,bár tavaly óta mentek felfelé az árak. A parti sávban is sok ház van, de ezeket elönti a Duna nagy árvizeknél, a hegyoldal a jobb. Ha pihenni szeretnél és csendet, az is lehetséges, csak a 11-es út zajos kissé. A telkek nem kicsik (500 m2-nél kisebb nem is lehet), még vannak jó lehetőségek. A szigeten még jó hely Szigetmonostor, vannak boltok, iskola, óvoda, de mindenben valódi magyar falu, Horányban kisboltok vannak, de komppal át lehet menni Horánynál a Dunakeszi Tesco-ba. Ez egyébként üdülőterület, oda is egyre többen költöznek, sok az eladó ház.
2014. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Keszthely :)
2014. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Pest megye: Csörög (Vác mellett), Monor, Felsőpakony


Jó helyek és mivel egyáltalán nem fölkapottak -egyszerű régivágású települések- olcsók a házak.

2014. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
68%
Én Dunabogdányban lakom, és azt mondom kisgyereknek tök jó, viszont ha kamaszodik, baromi unalmas lehet, főleg, hogy óránként van busz,a legutolsó 10-11 körül indul vissza ide...(később bejárni messzebb) és a legközelebbi hely, ahol van valami program, amire érdemes elmenni, az Szentendre. Én ugyan nem voltam bulizós, de bármilyen program elég macerás volt, mert mindig a buszhoz kellett igazodni, és még egy színházra se 'ugorhattam be csak úgy', mert mire vége volt az előadásnak...ott aludni meg nem lehetett mindig a barátnőnél. Hát még ha bulizósabb lettem volna... Én most persze magamból indulok ki, én itt nőttem fel, tudom a buktatóit. Idilli, szép meg minden, de szerintem egy kisebb város, mint Szentendre jobb választás. Pont a nyüzsi, és a túl unalmas között van. Még a főváros sincs messze hévvel, vagy busszal, mégsem a hangzavarban lakik az ember, szóval, flangálhat ide-oda, ha programot akar. Ja és a munkalehetőségekről, és az ingázásról nem is beszélve! Szentendre jó kis hely :)
2014. dec. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!