Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakást vennék havi törlesztésé...

Lakást vennék havi törlesztésért. Hová tudnék fordulni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következô.

Egy gyermekes édesanya vagyok. Havi 50.000.- az amit fizetni tudnék a lakásért.

Mivel nincs fedeztem hitelt nem kaphatok. Hova fordulhatnék?

Viszont egy ismerôsöm úgy jutott lakástulajdon joghoz, hogy részletre (mintha albérlet lenne) fizette, de ez idô alatt az ingatlanban is lakott. minden befizetése megvételi szándékkal került rögzítésre és mára már 80°/° os tulajdonos a lakásban. Nem ma volt, de vajon létezik még ilyen? Érdemes lenne kutassak?



2014. febr. 2. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Van még ilyen most is. Munkatársam is így fizet. Falun vett kis házat havi 100 at fizetnek.
2014. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, de egy lakás bérleti díja 40-50 ezer forint havi szinten. Nem fogsz olyat találni aki megengedi, hogy ott lakj, és jóváírja az 50 ezer forintot mint törlesztést... ezenkívül egy 8 milliós lakást 160 hónap alatt fizetnél ki, és akkor nem fizettél még semmi kamatot.Szerintem te is belátod ez így nem fog menni.
2014. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebben benne van a rezsi is, vagy plusz az?
2014. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a nagyobb ingatlanos cégek oldalait, rendszerint feltüntetik, hogy részletre is megvehető. Nézzél körül a neten, ezt fogod találni.

[link]

2014. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. Nincs igazad. Aki nem tudja eladni az ingatlanát de viszont a pénzre sincs égető szüksége az simán bele megy ilyesmibe. És esetleg az is eszedbe juthatna hogy egy ilyen lakás vagy ház esetleg nem csak BP-en van . Vidéki faluban nem kapsz 50-ezret albérletért sőt még 20-at se mert nem kell senkinek. Bár már 1. válaszomban leírtam de elismétlem nekem van olyan munkatársam aki így adott el házat havi 100 at kap és olyan is van aki havi 100-at fizet és igy vett házat. Rendesen ügyvéddel lehet ilyet intézni.
2014. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ingatlanos céggel adtam el és vettem is, ez utóbbit részletre, ügyvéd előtt kötött szerződéssel. Csak így érdemes, nem csaphatnak be.
2014. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, kiegészíteném az 50 ezret én, mint vásárlási szándék céljából tudnám vállalni, tehát én is úgy gondoltam, hogy "albérlet" melyre plusz vállalnám ezt az összeget, amennyiben a tulaj el adná így...


Nem igazán tudom hogy működik az ismim 80+rezsit fizetett, de végül ebből 60-at számított neki be havi szinten törlesztőbe azt hiszem, plusz a cégétől kapott extrákat mind azonnal letette a tulajnak, és azt hiszem minden hónapban írtak ügyvéd előtt szerződést, és pár havonta a tulajdonjog hányadát is frissítették.


Köszönöm a hozzászólásokat, ezek szerint ez működő dolog még, tehát nem adom fel, egyenlőre takarékoskodom, addig is átrágom a lehetőségeket, mert egyedüli szülőként nem látok más esélyt arra hogy valaha is saját lakásom legyen.


Köszönöm a hozzászólásokat, és a linket is :)

2014. febr. 2. 23:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hol akarsz lakást venni. Nekem van egy vidéki házam, s mivel hosszabb ideig külföldön tartózkodom, talán el is adnám ilyen feltételekkel, de gondolom, valami jó munkahely is kéne ahhoz, hogy törleszteni tudjál.
2014. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!