Lakásvásárlás, érdemes?
Én is pont ezen filózok, hogy a tulaj vajon mit szólna hozzá? Igazából az érdekelne, hogy vett-e, vagy adott-e el így valaki lakást?
Akkor se szeretnek ilyenbe belemenni, ha a szerződésben szigorúan ki van kötve, hogy fél éven belül (de akár előbb is) köteles vagyok kifizetni?
Láttam már olyat is, hogy 8 évig havonta x összeget utalt vételárként a vevő az eladó felé (nem a bank felé, hitel gyanánt!). Elég sok ilyen szerződést látok a munkámból kifolyólag, és nagyon elenyésző az olyan adás-vételi, ahol egy összegű kifizetésben állapodnak meg. A legtöbb esetben úgy van, hogy a vevő eddig az időpontig ennyit utal, addig annyit, utána meg egy harmadik időpontig emennyit. Ennek az az oka, hogy általában az embereknek nincs több millió forintjuk egy összegben, és a vételárat ilyen-olyan forrásokból szedik össze. Pl. x összeg önerő, x összeg hitel, x összeg lakáscélú támogatás. És ezek általában nem egyszerre lesznek meg, de addig már lehet utalni az önerőt.
Amúgy meg amiben sikerül megegyeztek. Ha biztos vagy benne, hogy fél éven belül meglesz a 30%, akkor miért ne?
Szerintem nem fog belemenni, én legalábbis nem mennék ebbe bele. Ha mégsem fizetsz, akkor jogi huzavona következik, de közben te már beköltöztél. Ráadásul ez a 30% nagyon sok, mondjuk egy 7 milliós lakásnál 2,1 millió Ft. Ha "csak" néhány százezer Ft-ról lenne szó, akkor szerintem még meg lehetne beszélni, de így nem tartom valószínűnek.
Azért kíváncsi vagyok, majd írd meg hogy mit sikerült elérni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!