Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás, érdemes?

Lakásvásárlás, érdemes?

Figyelt kérdés
Ha valaki lakást szeretne venni, megéri megpróbálni a következőt? Tetszik a lakás, de csak az ár 70%-a van meg. Meg lehet beszélni az eladóval, hogy miután a 70%-ot egy összegben kifizeted, a maradék 30%-ot szintén egy összegben fél éven belül? Valaki vett már hasonló módon lakást?

2012. szept. 28. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenben meg lehet egyezni, mert a papír elbírja. Az a kérdés, hogy a tulaj mit szól hozzá. Én biztosan nem mennék bele, mert kitudja megadnád-e fél év múlva.
2012. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is pont ezen filózok, hogy a tulaj vajon mit szólna hozzá? Igazából az érdekelne, hogy vett-e, vagy adott-e el így valaki lakást?


Akkor se szeretnek ilyenbe belemenni, ha a szerződésben szigorúan ki van kötve, hogy fél éven belül (de akár előbb is) köteles vagyok kifizetni?

2012. szept. 28. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ki tudod fizetni fél év múlva, akkor ezt beszéld meg vele. Kössétek meg akkor az adásvételi szerződést!
2012. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Láttam már olyat is, hogy 8 évig havonta x összeget utalt vételárként a vevő az eladó felé (nem a bank felé, hitel gyanánt!). Elég sok ilyen szerződést látok a munkámból kifolyólag, és nagyon elenyésző az olyan adás-vételi, ahol egy összegű kifizetésben állapodnak meg. A legtöbb esetben úgy van, hogy a vevő eddig az időpontig ennyit utal, addig annyit, utána meg egy harmadik időpontig emennyit. Ennek az az oka, hogy általában az embereknek nincs több millió forintjuk egy összegben, és a vételárat ilyen-olyan forrásokból szedik össze. Pl. x összeg önerő, x összeg hitel, x összeg lakáscélú támogatás. És ezek általában nem egyszerre lesznek meg, de addig már lehet utalni az önerőt.

Amúgy meg amiben sikerül megegyeztek. Ha biztos vagy benne, hogy fél éven belül meglesz a 30%, akkor miért ne?

2012. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy próbát akkor mindenképp megér! :)
2012. szept. 28. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog belemenni, én legalábbis nem mennék ebbe bele. Ha mégsem fizetsz, akkor jogi huzavona következik, de közben te már beköltöztél. Ráadásul ez a 30% nagyon sok, mondjuk egy 7 milliós lakásnál 2,1 millió Ft. Ha "csak" néhány százezer Ft-ról lenne szó, akkor szerintem még meg lehetne beszélni, de így nem tartom valószínűnek.

Azért kíváncsi vagyok, majd írd meg hogy mit sikerült elérni.

2012. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetne bele? Sokan a mai világban eleve úgy adnak föl hirdetést,hogy részletre akarnak lakást/házat venni, amit havonta törlesztenek. Nem dobálják a 7 milliókat. Aki 5 milliót egy összegben kifizet, az is szép.
2012. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lakásvásárlás elhalasztva 1 évvel, addig is gyűjtögetés, hogy ne kelljen hitelt felvenni, vagy olyan tulajdonost találni, aki ebbe belemegy. Azért köszönöm a válaszokat, hasznos volt mindegyik! :)
2012. okt. 11. 23:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!