Hogyan zajlik egy szennyvíz szippantas? Mindent kiszipantanak vagy csak a vizet a tetejéről? Milyen gyakran kell? Betonos az akna alja akor nem szivárog el? Mi történik ha megtelik és nem szipant az ember egyáltalán? Kötelező szipantani?
Lehet hülyeséget írok, de szerintem ha megtelik, előbb megy vissza a házba, mint ahogy az emésztőből kifolyna.
Azt gondolom a csőnek, amiben belefolyik, az emésztőbe, lejjebb kell lennie, mint az emésztő tetejnének.
Ez csak azért para, mert ha vissza menne, dugulast is okozhat.
Szerintem.
Milyen gyakran kell szippantani?
Ez függ egy pár dologtól. Én azt csinálnám, hogy belenéznék, megkeresném a kivezető csövet, figyelném, és nem engedném, hogy a szennyvíz elérje a cső szintjét.
4# Ez attól függ, hogy mi van magasabban. Az első szaniter, ahol visszatudna jönni a víz, vagy az emésztő nyílása. Az alacsonyabb ponton fog először megjelenni a víz. Egy kis tapasztalattal egyébként már érzékelhető abból, hogy megtelt, ahogy lefolyik a víz a házból egyes szaniterekből.
Az emésztőben valamennyire rétegződik a cucc. Leül az aljára a zacc, a teteje vizesebb. A szippantós a tetejéről kezd szívni, majd halad lefelé. Ha van hely a tartályban, mindent kiszív, amit tud, vagy megy több kanyart, ha kifizeted. Ha nem, akkor ott marad, ennyivel kevesebb az emésztő kapacitása.
4 m³ nem sok. Nálunk minimum kétszer kellene szippantani egy hónapban, de inkább háromszor (4 tagú család). Hivatalosan minden emésztőnek zártnak kell lennie. A gyakorlatban a régiek nagyon nem azok, tehát igazából tök lutri milyen gyakran kell szippantani.
Gondolom a kertbe gondolta,bár az is felvet pár higéniai kérdést.
Hivatalosan amúgy,ahol van szennyvízcsatorna az utcában,de nincsenek rákötve, ott egy elég drága kötbért kell fizetni az után a mennyiség után,amit a vízórán keresztül elfogyaszt,de nem tud igazolni,hogy elvitt a szippantós valamelyik szenyvíztelepre.
De igazából ennek ott is értelme lenne,ahol nincs szennyvízcsatorna az utcában,csak nem nagyon hallottam még rá példát,hogy bármit is kiszabnának vagy ellenőriznének olyan esetben(mert régen sem volt szokás). Pedig elősegítené,hogy jobban odafigyeljenek,hogy milyen állapotban van a szenyvízakna. Mondjuk most már mindenhol is lesznek csatornarendszerek,ami talán hatékonyabb ,mintha mindenkihez a szippantósnak kellene mennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!