Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örököltem 3000 nm szőlőt, mit...

Örököltem 3000 nm szőlőt, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Informatikus vagyok, életemben nem foglalkoztam szőlővel, de vonz a vidéki élet, fogalmam sincs mivel jár ez. És mi van ha hagyom 1-2 évet gondozatlanul? Mert a környéken akár szívesen építkeznek is, de nem azonnal.

tegnapelőtt 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Add ki bérbe!
tegnapelőtt 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Gondozatlanul semmiképp ne hagyd. Vannak még ott szőlők? Beszélj a tulajokkal, hátha valaki megművelné.
tegnapelőtt 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 SZTANN ***** válasza:
100%

GONDOZNI KELL. Legalább minimálisan, de nem hagyhatod elvadulni - különösen, ha körülötte is vannak szőlőskertek. Ha elvadul, megfertőződik, még be is perelhetnek a többiek. Az nem valami nagy ültetvény, de éppen megfelel egy normális hobbikertnek. Nem tudom, eddig mi volt vele, de "szőlőhegyeken" vannak közös szabályok, közös költségek is...

Add bérbe addig valakinek, amíg nem lesz más terved.

tegnapelőtt 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Már egy év kihagyás is óriási problémát okoz. Minimum hogy tavasszal márciusban meg kell metszeni. Ezt nem hagyhatod ki. Ha nem permeteted túléli max nem terem de a metszést egy évben sem hagyhatod ki
tegnapelőtt 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eddig rendben volt tartva, bőven termett. Végülis nem az a cél, hogy csak úgy hagyjam, hanem nagyjából jó lenne tudni, mi az a kezdő szett, ami munkát el kell végezni rajta. Ha jól értem tavasz metszés, utána permetezés. Ez kb mennyi munka?
tegnap 06:15
 6/8 koliv válasza:

Ettől azért egy kicsit több dolog van vele, de a metszés, kötözés nagyon fontos.

A zöld munka is és a megfelelő időben történő permetezés is fontos.


A gyomok ellen is védekeznek, nem feltétlenül vegyszerekkel -> kézi munka horolóval. És persze a szüret a végén.

Sok könyv foglalkozik a szőlőműveléssel érdemes esetleg átolvasni egy ilyen könyvet.

tegnap 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
Éven át kb 8-9 alkalommal kell permetezni csakadéktól párától ködös időtől függően. Virágzásig kontakt utána felszívódó szerekkel. Szereket váltogatva. Elsősirban oeronoszpöra lisztharnat szürke és feketerothadás ellen.
tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3000 m2 elég sok, 0 szakértelemmel. Hozzáértőnek nem probléma, de neked sokszor annyi idődbe telik, géped sincs hozzá, meg főleg nem tudod, hogy mit, mikor és hogyan dolgozz. Rengeteg felesleges munkát beleölsz, a valóban szükséges munkákat nem csinálod meg, és rád rohad az egész.

Na de tegyük fel, hogy nem rohad rád. Akkor mit fogsz vele kezdeni? A vevők nem fognak ott várakozni hosszú tömött sorokban a kapud előtt.

Minden megoldható, nyilván, de nem a távolból, és nem nulláról indulva. Úgyhogy szerintem vagy add el, vagy add ki. Ez utóbbi esetben úgy is alkudhattok, hogy értesítést kérsz, és minden munkához elmész ingyen segíteni, ha nagy hasznod nem is lesz, de némi segédmunkával be tudsz szállni, és közben tanulsz.

Éppenséggel, az se mindegy, hogy bekerített telek, vagy egy szőlőhegyen vannak a sorok, a többi közt. Mert ez utóbbi esetben lehet szerződni bérpermetezésre, egy szakember figyeli, és szükség esetén trakival vontatott permetezővel megszórja. A zöldmunkát is szokás már így csinálni, de ennek hátránya, hogy nem lesz rendes szálvessző, mert a legjobbakat levágják. (Bár csapos metszésnél ez nem gond.)

tegnap 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!