Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amikor Pesten hihetetlen...

Amikor Pesten hihetetlen drága a lakhatás, mert még Csepelen sem fog tudni venni ingatlant egy átlagos fizetésből elő pár, akkor hogyan láthatnak lecsúszott, putris emberek vagy kisebbségiek Pesten?

Figyelt kérdés
okt. 15. 07:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%
Pesti ház,nem romantikus verzió,nekünk is ő vett a párommal házat mikor kértük.Ti éltek valami romantikus ködben hogy régen ingyéééé volt.Önkormányzatit az vehette meg anno aki x éve benne élt mint bérlő,és általában annyi kedvezményt kapott hogy az idő alatt befizetett bérleti dijat kivonták a kalkulált vételárból,és a maradékra kaphatott-nem mindenki kapott-kedvezményes hitelt.Mondjuk mi semmit nem hitelre vettünk,vagy kaptunk..
okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

Tudjátok milyen volt az orosz-ukrán cica harc kitörésekor építkezni?

Elárulom: Volt a délelőtti árajánlat meg volt a délutáni. A nagy boltok akár 2 napig is tartották az árat, ha volt raktár készleten. Ha nem volt; kaptál egy árajánlatot, befizetted az előleget aztán mikor sok hét csúszással megérkezett, akkor előfordult, hogy 3x annyiba került... Na pontosan ilyen volt a szigetelés a házra. Megredeltem 2772 ft/m2 áron és megvettem 8200 ft/m2 áron! 15 mm OSB táblákat megrendeltem 6500 ft-ért és 18600 ft-ért kaptam meg. Akartam venni 120 m2 15 mm tűzgátló kartont, és 10 táblát adtak csak el mert hiány cikk volt, és nem adtak többet egy boltba egy embernek. Megrendeltem a csempét 6600 forintért és 7 hónappal később 13600 ft-ot fizettem érte. stb.


Nem csak én voltam így, rengetegen, Közel 10 MILLIÓT buktam 8 hónap alatt. Ez azt jelentette, hogy több lakás hitelt kellett felvenni, elment a térkő és a terasz ára, és még egy személyi hitel is kellett a befejezéshez, mert alul becsültük az áremelkedéseket.


Összegezve: jelenleg jó kamatokkal (amelyek jobbak, mint a csok előtt rendszerváltás óta bármikor is voltak), kiszámítható árakkal, pontos szállításokkal, jól tervezhető a költségvetéssel, de örültem volna ilyen feltételeknek!!! Úgyhogy biztosan állítom, idén könnyebb építkezni, mint 2-3 éve.


A bankszámlán az önerő nem magától gyűlik össze! Sokat kell érte dolgozni, sok mindenről le kell mondani! 7 éve nem voltunk nyaralni. MEGÉRTE!

Csak hát sokan megragadnak a csodára várásnál, siránkozásnál, de semmit nem tesznek érte. Aki pedig igen, és tényleg mindent megtesz, erőn felül természetesen, mert ez az alap, annak meg is lesz a lakása/ház.

Nincs csok a házon, sem babaváró!

okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
75%
Én húsz éve nem voltam nyaralni, de egy telket sem tudnék venni.
okt. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
#13: magánügy a nyomorod
okt. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Én idén most megyek harmadjára nyaralni és 2 lakást is tudnék venni azonnal.
okt. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#11: Én nem tudom hol éltél, de valahol te romantikáztál az biztos. Szüleimnek is ez a verzió volt, az OTP hitelre vett lakás fennmaradó törlesztőjének a felét elengedték, ha egy összegben kifizették a fennálló tartozás másik felét, ez a 90-es években volt.
okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#15: Mi csak egyszer járunk nyaralni évente, én inkább a városnézésekre szavazok, amúgy mi már megvettük a két lakást meg egy házunk is van, nem kell több.
okt. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!