Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek meddig tart a...

Marcika1558 kérdése:

Szerintetek meddig tart a mostani ingatlanár esés? Miskolcon elég durva a csökkenés, és így sem megy az ingatlanpiac.

Figyelt kérdés

#ingatlan #Miskolc #áresés #avas lakótelep
szept. 14. 11:05
1 2
 1/12 SZTANN ***** válasza:
34%

A PIAC mindig a kereslet/kínálat szerint változik.

Nem tudni meddig esik az ár, de nagyjából éppen addig, míg nem lesz rá megfelelő a kereslet (míg el nem kelnek azon az áron).

szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez hasznos volt, első. 🙄
szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert van félretéve 12 MFt-om, és avas I-III ban akarok venni lakàst kozeljovoben hitel nelkul. Megvàrom amig ide visszazuhan, de addig fizetnen kell az alberletet
szept. 15. 10:16
 4/12 Mansour ***** válasza:
90%
35 nm-es lakások 16,7-től kezdődnek, de inkább 17 fölött vannak. Szerintem 12-ig soha nem fog lemenni. Lehet, hogy egy hitellel jobban járnál, az albérlet fizetése helyett.
szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem lazan lesz 12 es meg 10 is… most kezdett csak esni
szept. 15. 12:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a lélegzetedet ne tartsd vissza addig :)
szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mansour ***** válasza:
100%

Figyelj, én 3 éve jártam úgy, hogy lakást akartam venni, de államkötvényben volt a pénz, és minden "szakértő" hetente elmondta, hogy tarthatatlanul magasak az árak, előbb-utóbb csökkenés várható, ezért halogattam a dolgot. Aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy nem csökkennek, de szépen felfelé kezdenek menni az árak. Szerencsére még időben léptem, és egy kis szerencsével sikerült kifogni egy megfelelőt, amihez hasonlót most 3,5 millióval többért árulnak. De ha nem dőlök be a beígért árcsökkenésnek, akkor 1 évvel korábban tudtam volna venni olyat, ami most legalább 10 millióval érne többet (igaz, ahhoz akkor még 2-3 millió hitelt fel kellett volna vennem).

Tudom, hogy most más a helyzet, mint 3 éve, de gondold végig. Szerintem naivság a 10 milliós árra várni. Ekkora csökkenés csak a 2008-as pénzügyi válság után volt, ahhoz hasonló pedig mostanában nem várható.

szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most indul csak a csökkenés, honnan veszed, hogy nem lesz akkora mint 2008-ban?
szept. 17. 07:12
 9/12 Leveltetu ***** válasza:
100%

A piaci ár az általános üzleti közérzetre alapszik, ha a vásárlók költeni akarnak, akkor felfele fog menni mert van kereslet, ha meg megijesztik őket akkor stagnál vagy csökken az ár mivel mindenki a párna alatt tartja a pénzét és vár....


Ez nem egy olyan dolog ami előrelátható...pénzügyi szakemberek is mellényúlnak olykor....szóval, ha vásárolni akarsz, vásárolj, ha azt várod , hogy csökkenni fog az ár, akkor várj, de ez nem azt jeleni, hogy csökkenni is fog...


Sok sikert.

szept. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én nem hallottam egyelőre semmi ilyen csökkenésről. Csak arról, hogy már lassabban emelkednek az ingatlanárak.
szept. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!