Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megtaláltam a megfelelő,...

Megtaláltam a megfelelő, olcsó lakást részemre de azt mondja a tulajdonos, hogy az ő ügyvédjével lehet szerződni?

Figyelt kérdés

Azt mondta a tulajdonos, hogy szívességet tesz vele, hogy az ő ügyvédjével szerződünk, mert benne van az árban az ügyvédi költség. De az ügyvéd online történik az ügyfélazonosítás és elektronikusan írom alá az adásvételit?

Ez normális? Sose vettem még lakást, de elsőre furán hangzik.


szept. 3. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha normális a szerződés, akkor nincs vele gond. Szerintem ha nem bízol benne, akkor kérj tervezetet és bérelj fel egy ügyvédet, hogy nézze át, de amúgy egy lakás adásvételi szerződés nem agysebészet. Érthető dolgok vannak benne. Kötbért tettess bele napi 20 ezret, ha nem adja át időben az ingatlant. Úgy érdemes beleírni, hogy a kifizetést követően 1-2 héten belül költözik, ha nem akkor napi 20 ezer a kötbér.
szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Az eladó szokta hozni az ügyvédet. Ez a szokás. Ettől persze el lehet térni, vagy atnezetheted a szerződést saját ügyvéddedel.
szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha ő fizeti...
szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez nekem gyanus, én online biztos nem mennék bele. A legjobb, ha személyes formában és papíralapon, rendes aláírással történik az ilyesmi.
szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
AKik lepontozták, hogy az eladó szokta hozni az ügyvédet, azok nyilván egy lakást sem adtak el vagy vásároltak életükben.
szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
5# a kèrdès nem ez volt sztem; azèrt.
szept. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha a nevén van a tulajnak a tulajdoni lapon látod nyilván.

Nagy gond nem lehet.

szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Három ingatlant vettünk eddig, sosem az eladó hozta az ügyvédet 5#. Általában a vevő szokta. :)

De persze meg lehet állapodni máshogy is, alapvetően nincs ezzel és az online aláírással sem baj, de küldje ki előre a tervezetet az ügyvéd és nézessétek át sajáttal. Ha sürget, nem ad erre időt, az gyanús.

szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy az ügyvédet a vevő hozza, nem az eladó. Ezért mondta az eladó, hogy szívességet tesz vele.

Egyébként meg meg kell nézetni a tervezetet saját ügyvéddel. Mindig megküldik előzetesen egyeztetni, nem ott szembesül vele egyik fél sem az aláíráskor.

szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Hozod te is a magad ügyvédjét, akit te fizetsz, és képviselve vannak a jogaid, és nem lehet átbaltázni. Legyen ott a te ügyvéded is!!! Megéri az a pár 10 ezer forint...
szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!