Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pesterzsébet lenne budapest...

Pesterzsébet lenne budapest legjobb kerülete?

Figyelt kérdés

Ide fogunk költözni a családommal és szerintem ár-érték arányban Pesterzsébet az egyik legjobb kerülete Budapestnek. Város jellegű, mert - a legtöbb budapesti kerülettel ellentétben - van igazi városközpontja sétálóutcával, polgármesteri hivatallal, üzletekkel.



Mivel nagyobb, mint némelyik megyeszékhely, ezért nem egységes, nem lehet általánosítani. Vannak jó és rosszabb részei, hasznos ismerni a környékeket. Lehangoló, lepukkant utcák az ahhoz tartozó lakossággal bőven vannak más, drágább kerületekben, pl. Zuglóban, Óbudán, sőt a 11-ben is.



Jó a közlekedése - városközpontból a 23-as busszal pl. 10 perc a Soroksári úti irodarész, 15 perc a nagykörút széle.


Kifejezetten jók a sportolási lehetőségek (új fürdő, teniszközpont, uszoda, jégcsarnok, megújuló Duna-parti sétány stb.). Az emberek nagy része pedig átlagos, és teljesen normális.


aug. 24. 19:36
1 2
 1/13 Mad Max2 ***** válasza:
85%

szar a tömegközlekedése

sok a cigány



Nem tudom milyen kritériumok alapján állítottad fel a megállípításodat.

aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1.


Jászaitól közvetlen villamosjárat van 2b villamossal


Hát nem hiszem hogy olyan sok a 13. kerületből költöznénk oda kertvárosias részre, itt ahol vagyok a 13. kerületben borzasztóan sok a cigány

aug. 24. 20:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan csak a szomszédos Kispesten éltem, de relatív sokat jártam arra. Nekem nem sikerült megtalálni a jó részeket. Lepukkadt, tele olyan elemekkel, akiket jobb elkerülni, ezért is ilyen olcsó...
aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Lepukkadt, tele olyan elemekkel, akiket jobb elkerülni, ezért is ilyen olcsó...


Ez teljesen meglep mert én is többször jártam ott rengeteg fiatallal találkoztam akik normálisak voltak igen van egy-két sötétebb bőrű és egy-két csöves de egyáltalán nem több mint más kerületben

aug. 24. 21:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a 2B villamossal, hogy mire kiér pesterzsébetre lemegy a nap, ezért aztán a boráros téren vagy a közvágóhídnál át kell szállni a 223/224-es buszra. 224E egyébként tényleg gyorsan itt van, szóval pesterzsébet városközpont és környéke az még épp, hogy felhozható, de nyilván a kertvárosba már nem fogsz a 2B-vel utazni, és oda nem is mennek be az expresszek. Hát most ahhoz tudnám hasonlítani, mintha valaki azért költözne káposztásmegyerre, mert oda tart a 17-es villamos.


A jó házakban csendes, családos emberek élnek. A romokban meg a lumpenek és a cigányok. Erzsébet városközpont állandóan tele van hajléktalannal és lumpennel.

Szerintem egyébként pont ugyanolyan, mint a XIII-ban a Béke tér és környéke, csak annál kevésbé kontrasztosabb, mert itt nincs annyi új építésű lakás meg menő irodaház.

Egyébként a XIII. hoz képest a kertvárosi rész az lényegesen rosszabb.


Nem tudom mennyire szempont neked, de egész erzsébeten gyenge az üvegszálas internet kiépítése, úgyhogy lassú és drága.


Hogyha én egyébként ragaszkodnék a kertvároshoz, akkor lehet inkább Vecsésre vagy Gyálra költöznék. Onnan sem vagy később a belvárosban.

aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

amiről beszélsz a sétánnyal és a fürdővel, az a rész egyébként egy jó hely, és olcsóbb, mert kb senki nem tudja, hogy létezik

főleg ha a gubacsi vasúti hidat elvinnék már onnan, a hévet pedig bevinnék a kálvinig

de azok társasházak mind

aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát én nem tudom, a világ minden kincséért sem költöznék Pesterzsébetre, pedig vannak biztosan jó részei, de a java része inkább lepukkant cigó telep hangulatú.
aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7. Már nagyon fejlődik szerintem
aug. 24. 23:04
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Én még úgy tudtam hogy a 12. a legjobb, de ezek szerint tévedtem...
aug. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9. Borzasztóak kezek a hegyvidéki kerületek voltam arra azok a szűk meredek utcák egyszerűen autóval normálisan nem lehet menni, pláne télen amikor lefagy az egész télen ....
aug. 25. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!