Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdonképpen egy olyan...

Kalobao77 kérdése:

Tulajdonképpen egy olyan problémaba ütköztem hogy orokoltem egy ingatlant de viz szamla elmaradas volt rajta 2 havi .. ez 10 evvel ezelott volt mara mar 180 ezer forint a tartozas.. ilyenkor mit kell tenni ? mivel 10 eve ures a haz!

Figyelt kérdés
aug. 1. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Örökölted az adósságot is. Sürgősen fizesd be, mert ráterhelik, aztán jön a végrehajtás + százezrekért. Vedd komolyan.
aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, lehet, amit írok, marhaság.

Ami sima: fizesd be.


Ami trükközési lehetőség (de kell hozzá ügyvéd [?])

Hivatkozhatsz érdekmúlásra. Nincs meg a fogyasztó, akivel szerződtek.

A tartozás régi (a tíz év mire utal?)l? Tíz év alatt a szolgáltató nem tett lépéseket a behajtásra?), lehet már nem is követelhetné ennyi idő után.

aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ebben az esetben az örökséged az elmaradt számla is.

Kérvényezheted, hogy tekintsenek el a kamatoktól, ne az egészet kelljen kifizetned csak egy részét vagy hogy kaphass részletfizetési lehetőséget, de addig nem fogják bekötni a vizet és veled szerződni amíg nincs rendezve a számla.

Persze a kérdés, hogy mikor örökölted. Most és az nem fizette ki az elmaradást 10 évig akié eddig volt a ház vagy 10 éve örökölted és csak most kellene a víz, most derült ki, hogy 10 éve te tartozol az elmaradt 2 havi díjjal.

A lényegen persze nem változtat, akkor lesz víz a házban ha ezt rendezted és mivel örökölted a házat, nincs senki akire átterhelhetnéd a tartozást. A ház értéke tuti nagyobb, mint 180 ezer forint, így akkor is nyersz a dolgon ha most ezt ki kell fizetned.

aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fizesd ki! 180000ert lett egy ingatlanod...
aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat ! én ebben a 10 évben külföldön éltem es igy nem tartottam nagy igényt az ingatlanra sajnos .. de kellet volna. Felhívtam őket azt mondták leszűkitették és blombát is tettek rá már nagyon nagyon régen. Több ember is mondta hogy fényképezzem le az órát es ugy menjek be . azt nem értem milyen további költségeket szamolnak ha egyszer megtörtént a szűkités stb
aug. 2. 00:27
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Attól mert lezárták a vizet a tartozás még nem szűnt meg. Azt akkor kellett volna megfizetni, 10 év alatt ketyegett az óra. Ha neked a bank nem fizetne kamatot a 10 évig ott tárolt pénzed után akkor te is ki lennél akadva.

Annak költségét is ki kell fizetned ami a "leszűkítést" érinti, meg azt is ami a vízszolgáltatás visszaállítását jelenti.

Amit most az árlistán találtam a vízmű díjszabásában:

"Fogyasztó által kért hálózatzárás és visszanyitás 47 549 Ft"

"Bekötés, illetve vízmérőhely megismételt átvételi díj (/alkalom) 19 020 Ft"

"Vízszolgáltatás szüneteltetése és visszaállítás

Szüneteltetés díja 79 031 Ft

Szolgáltatás visszaállításának díja 80 707 Ft "

Szerintem nálad ez utóbbi játszik, mert nem te kérted a lekötést.

[link]

aug. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Be kell fizetni és minden megoldódik.
aug. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !
aug. 2. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!