Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kivitelezhető-e így venni egy...

Kivitelezhető-e így venni egy másik ingatlant?

Figyelt kérdés

Adott egy nagy család.. rengeteg a konfliktus ,összeférhetetlenség

. Anyukám ,öcsém ,annak a barátnője , 3 bátyám lakik ott. Férfiak közt mindig megy a kakaskodas . De a legfőbb probléma az ,hogy mindenki anyukám nyakán élősködik..67 évesen még mindig napszámba dolgozik . Kivétel az enyhén beteg bátyám aki keres összesen rokkantságival együtt kb 140.000-et. Ő nem élősködik.

Sosincs otthon nyugalom és az egyik öcsém kialakított itt egy műhelyet autók festéséhez,mert evvel foglalkozik.Ő is saját konyhán van , de csak 40.000-et adnak havonta a barátnőjével a rezsibe. Villanyszámla többletet anyukám félve kéri el tőle ,mert nem lehet vele semmit se megbeszélni .Mindig a másikra mutogatnak,hogy ki miatt sok a számla . Közben 3 kompresszor , különböző gépek vannak amik a munkához kellenek..Ott tartunk ,hogy elfoglalja az udvar kb 50 %-át, nem tudja összehúzni magát ,pedig összesen 7-en vagyunk testvérek és nem csak övé a ház. Nagy a szája , beszólogat,főleg a gyengébbeknek.

Apukám meghalt ,de a ház másik fele ugye meg anyukám néven van. Ha elakarnánk adni ,kinek mennyi járna ? Engem nem nagyon érdekel az én részen ,csak szeretném ,hogy anyukám és a bátyám külön tudjon költözni ettől az élősködő bandától.



jún. 30. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Olyan ingatlant veszel amilyet akarsz, de a tesóid nem fognak belemenni az eladásba, mert ugye ők is tulajdonosok. Persze mehetnél perre is az osztatlan közös tulajdon megszüntetéséért, de hát az meg...
jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze mindenki megkapná a saját részét pénzben. De gondolom ha tegyük fel ér a ház 30 milliót ,akkor abból anyukámat illeti 15 millió.
jún. 30. 17:01
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
2#: Megkapná-nem kapná meg mindenki a saját részét, ha abból nem tudna venni egy másik ingatlant (még egy önrészt se kifizetni) ahol lakhat nem menne bele az eladásba.
jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet én vagyok a hülye ,de nem tudom értelmezni a válaszod .

Azért köszönöm

jún. 30. 17:14
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
#4: Nekifutok még egyszer: egy ingatlan eladásához az ÖSSZES tulajdonos beleegyezése szükséges. Édesapád halála után a tesóid is örökösök, azaz tulajdonosok. Kapnának az eladás után mittudomén 4-5 milliót, mihez kezd vele? Lakhatást nem tud belőle megoldani. Tehát ha nem egyezik bele az eladásba van hol laknia, ha beleegyezik akkor meg nincs. Tehát nem egyezik bele. Remélem így érthető.
jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Az 5-ös miért lett lepontozva? Ha több tulajdonos van csak így lehet ingatlant értékesíteni, hogy minden tulajdonos beleegyezik és aláírja az adásvételi szerződést. Mivel a tesóidnak nem érdeke ez, hiszen a nekik járó pénzből nem tudnának saját lakást venni, valószínűleg nem egyeznének bele, hogy eladja anyukád. Kényszerértékesítést írt még valaki, ami több éves pereskedést, majd áron aluli kényszer-eladást jelent, szóval tényleg csak végszükség esetén szokták alkalmazni.
júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Viszont anyukádnak nincs haszonélvezeti joga az egész házra? Mert az erősebb, mint a tulajdonjog és kitehetné az egész élősködő bandát.
júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Én nem sok esélyt látok erre az opcióra. Ugyanis még ha valami csoda folytán bele is mennének a tesóid hogy eladjátok a házat nem lenne elegendő pénze anyukádnak és báttyádnak együttesen se hogy ketten tudjanak venni egy házat.

Apukád részer osztódik 8felé (7testvér plusz anyukád) anyukád része marad anyukádnak mivel ő még él.

Pl ha 30milióért menne el a ház

15miliót kell 8felé osztani az 1.875.000ft annyi járna a gyerekeknek plusz anyukádnak a 15milio mellé. Ebből semmit nem tudnának kezdeni a tesóid max albérletbe menni. Illetve anyukád és a tesód része összesen lenne 18.750.000ft ebből se kapna semmilyen házat szerintem ugyanis rengeteg mindent kell füzetni egy házvásárlás során nem csak magát a ház árát.

júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha apukád meghalt, és anyukád a felesége volt a halálakor, akkor anyukádat élete végéig özvegyi haszonélvezeti jog illeti meg a házon. Gondolom, hogy be is jegyezték az ingatlanra ezt a jogát.

Az pedig "mindent visz". Ez annyit jelent, hogy mindenkit kirakhat a házból anyukád, akit csak akar. A házban tulajdonjoggal rendelkezőket is.

Senkit nem köteles beengedni, és őt senki nem rakhatja ki.

júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!