Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Győr-Moson-Sopron megyében...

Győr-Moson-Sopron megyében milyen az élet?

Figyelt kérdés

Hajdú-bihar megyében élünk.

Mondanom sem kell többet szerintem.

Debrecenben,saját ingatlannal rendelkezünk.

Egyre többet beszélünk róla,hogy szeretnénk arrébb letelepedni a jobb élet reményében.

Nincsenek nagy igényeink mégis húzósak a hónap végék,szeretnénk tudni,hogy ott milyen a megélhetés.

Mennyire befogadóák az emberek?

Kisgyermeknevelőként el lehet-e helyezkedni?

Férjem nyílászárókkal foglalkozik.


Köszönöm szépen a válaszokat.



jún. 24. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez így elég tág a GY-M-S megye, de ha már Debrecenben laktok akkor Győr agglomeráció lehet a jó alternatíva.

Fizetések magasak, ha normális munkát találtok, de emiatt drága is a környék.

Már megszokták a falusiak, hogy gomba mód növekednek a falvaik. Emiatt sajnos fel hígult a nép. Minden honnan áramlanak ide az emberek. Rengetegen érkeztek a ti régiótokból is, nagyon sokan a covid pánk miatt kimenekültek vidékre a városokból (azért barátságosabb a családi ház udvarral, mint egy városi lakás, ha be vagy zárva).

Tősgyökeres gyerekként mindenkit ismertem, engem is mindenki ismert, tudták kinek a fia vagyok stb. Jelenleg, ha végig sétálnék a falun alig ismernék valakit, 1,5x szeresére növekedett már és most kezd beindulni a növekedés az agglomerációs távolsági sugarak szerinti telítődés miatt. 60-70 telket mértek ki, 2 éven belül kész vannak a közműves utcák is, tehát kb 1 év múlva már árulni kezdik a telkeket. A szomszéd faluban 1-2 éven belül kb 30 ház fog épülni, ott hamarabb kezdték a közművesítést, 2 ház már épül is. Van olyan falu ami 10x-re növekedett, össze érnek a falu táblák pedig kilóméteres távolságok voltak. Jelenleg a kb 15 km-es sugaru falvak kezdenek nagyon növekedni, mert a közelebbiek szinte fullon vannak, és már ritka az üres telek.


Így a kérdésedre a válasz, azon múlik minden milyen betelepült szomszédokat fogsz ki. Mert amíg átlag 6-8 eladó régi ház van nálunk addig 60-70 ismeretlen bevándorló család közé nagyobb valószínűséggel fogsz kerülni. Ez is azért van, mert ebben a sugárban olcsóbb újat építeni, mint egy régit újjá építeni. A régi házakat azok veszik akiknek kevés a pénze, és minimális ráfordítás után beköltöznek.

jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, amennyivel jobb itt az élet, annyival magasabbak az ingatlan árak is. Akár vennétek, akár bérelnétek.
jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Csak akkor éri meg, ha legalább valamelyikőtök átjár onnan Ausztriába dolgozni. Sopronból vagy Mosonmagyaróvárról.
jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 meszike91 ***** válasza:
71%
Jó a buli, csak sok a köcsög.
jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Sopron: sok ezer ingazo itt orulhet, hogy ide született. Erettsegivel vagy még avval se keleten orulhetnének 200 ezeknek, de itt mondjuk kapnak 1500 eurot a szomszédba betanitott meloskent ami havi 600 és évi 14x jön. Sopron nagyreszt erről szól. Hivatalosan 60 ezres kisváros, de lehetnek itt közel 100 ezren. Emiatt sok helybéli elég kritikus a bekoltozokkel ami félig meddig érthető is mivel nem csak normális emberek jottek sajnos. Szórakozási lehetőség nem sok van. De viszont az osztrák munkaerőpiac innét érhető el legkönnyebben, Bécs elővárosai is itt vannak egy köpésre. Ez ad egy biztonságot cserébe. Szoval van itt pozitív és negatív is. Győr szép és fejlett ipari város. Az ipar tényleg erős. Viszont innét azert időben is macerásabb joval kijarni ausztriaba. Mondjuk páran azert megteszik.
jún. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként sok keletről idekoltozovel beszéltem akik itt teljesen más életszinvonalon tudnak élni mint az alföldön. Eszük ágában sincs vissza menni. A megyében én vagy a Sopron és környéke vagy a Győr és környéke régiót nézegetném. A többi rész itt is kevésbé jó. Peldaul Kapuvár,Csorna itt sem nagy szám.
jún. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
jún. 25. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi Komárom-Esztergom megyéből költöztünk Pest megye déli részére, de független attól, hogy a házat, a falut és a kertet imádjuk (a szomszédokkal is szerencsénk van) én már megbántam. Itt semmi nincs, csak azért jöttünk ide, mert itt meg tudtunk venni egy olyan állapotú házat, amire nem kellett a gatyánkat rákölteni pluszban. Az életszínvonal jóval alacsonyabb, így sajnos a környező települések lakói is olyanok, amilyenek.

De, a volt főnököm pl. Debrencenből költözött Zsámbékra és imádja.

jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
Az emberek már közömbösek, nem foglalkoznak azzal, hogy ki honnan jött, ha nem extrém kirívó az illető. A párom kis faluban lakik, az utcábsn sem ismeri az új embereket. Mosonmagyaróváron születettem, laktam ezen kívül faluban a környékén, Kőszegen, Sopronban most Győrben mindenhol sok a nem ott született polgár. Persze páran, főleg az idősek megkérdezik honnan jöttem, de ennyi. Azt kellene eldöntenetek, hogy belföldön vagy Ausztriában akartok-e dolgozni. Mindkét végzettség jó mindenhol, de óvodában, bölcsiben dolgozni német nélkül Ausztriában nem lehet. Az sem biztos, hogy ott érvényes a papírod. Szerintem alaposan járd körbe a dolgokat.
jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!