Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnám lepapírozni a...

Hogyan tudnám lepapírozni a házamat?

Figyelt kérdés
Kb. 3-4 éve építettem egy 2 szobás 70 m2 családi házat egy kertségben. Itt a legnagyobb beépítési terület 3% én ezt túllépem, mivel a telek "csak" 800m2. Most el szeretném adni, de nem tudom lakóépületként eladni. Engedély nélkül lett építve, de nem jelentett fel senki, és nem is kaptam semmit, hogy megbüntetnének. Hogyan lehetne átnyilvánítani?

jún. 10. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Sehogyse, addig örülj amíg a hatóság nem tud róla. Legjobb ha el se adod. Amúgy minek építetted ha nem kell és eladod?
jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Befektetésnek gondoltam, a telek meg volt. Így az anyag kijött kb. 10-12 millió forintból.
jún. 10. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na de így meg simán visszabontathatják lepapírozás helyett. Nem véletlenül nem lehet engedély nélkül építkezni. És nem is éri meg, csak ha te akarsz benne lakni, mert eladni nem tudod.
jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SZTANN ***** válasza:
100%

Ilyen építkezés legfeljebb saját használatodra való, ámbár így is bármikor kaphatsz kemény büntetést (és még akkor sem lesz rendben). Honnan van pl. közmű? Hivatalosan az áramot se vezetik be így, sem a vizet, stb.

Pont befektetésnek egyáltalán nem alkalmas, mert ebben az állapotában senki sem fogja megvenni, hiszen az ingatlannyilvántartásban sem szerepel, csak az üres telek. Törvényen kívüli - elvileg nem is létezik.

jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan talán 15 év múlva kaphat fennmaradási engedélyt, ha addig nem szúrják ki. Aztán eladhatod.
jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Régebben volt ott egy ház, az el lett bontva. Kb. Ugyan oda került, de más a forma, meg nagyobb 20m2 vel. Hivatalosan ott van egy ház, de nem tudom ha kiméretnêm minek tudjlnák be.
jún. 10. 21:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így esélytelen. Ha ugyanolyan formájút és méretűt építettél volna, az lett volna a jó, mert akkor papíron úgy nézne ki hogy nem történt semmi. +20 m2 toldalékot meg engedély nélkül melléépíthettél volna külön, önálló szerkezetként "nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény" cimszó alatt.

De így... kimérés után azonnal látszik hogy ez egy új éület. Nemcsak építési engedély hiányzik, hanem az előző épület bontási engedélye is. Látatlanban is ez több tízmillió Ft bírság.

A helyedben én biztos nem szólnék senkinek, semmilyen hatóságnak, amíg nem tudnak róla addig jó.

jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 3% nem eliras?
jún. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!