Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ajkán téglalakást, vagy...

Ajkán téglalakást, vagy Veszprémben panellakást vennétek?

Figyelt kérdés

Kb. annyi pénzem van, hogy vagy Ajkán egy téglalakást vegyek, vagy Veszprémben egy ugyanakkora panellakást.

Mindkét város közel van a munkahelyemhez.

A panelokról sok rosszat hallottam, hogy mindent lehet hallani a szomszédból, hamarosan tönkremennek a vas illesztések, mert 50-60 évre tervezték őket.

Viszont Veszprém nagyobb város, mint Ajka, több lehetőség van mindenre.



jún. 3. 08:40
A kérdező szavazást indított:
Ajka téglalakás
Veszprém panellakás
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Ajkára nem költöznék. Széteső téglalakásról már hallottam, széteső panelról még nem.
jún. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mansour ***** válasza:
84%

Hát, Ajka nem egy szép város, egy nagy lakótelep az egész. Igaz, hogy valószínűeg Veszprémben is lakótelepen kapnál lakást, de ott legalább be lehet sétálni a szép belvárosba. Veszprémet amúgy szeretem, mondjuk a Jutasi úti lakótelepre nem költöznék, de másol vannak élhetőnek tűnő panelok.

Laktam már panellakásban, az azért túlzás, hogy mindent hallani, de egy hangosabb szomszéd simán áthallatszik. Szóval sok függ attól, milyen a szomszédság. Mondjuk a hangszigetelés is szóba jöhet. A panel egyébként strapabíró. Ha hőszigetelve is van, akkor van olyan jó, mint egy régebbi téglaház.

jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Üdv,

mindkét városban éltem. Veszprém megyeszékhely, ahhoz képest egy unalmas város. Ajka meg egy fejlödő város. Ha nincs igényed az óvárosra (amit egy év után úgyis unni fogsz), a borzalmas infrastruktúrára, és az ostoba “veszprémi polgárságra”, szerintem Ajkával jobban jársz.

Ajka nyugodtabb, egyszerűbb, és fiatal város révén szervezettebb.

Tégla-lakás különbséget nem tudom, mert téglalakásban csak gyerekként éltem, de a lift hiányán kívül, meg hogy milyen apró volt; nem emlékszem rá.

Ajka nagyon nagy tömeget mozgat meg, környező falukból özönlenek a mindenféle emberek, akik ugye estére el is tűnnek, akkor nyugis a város.

Ha nem tervezel mostanában gyereket, akkor Ajka jobb.

Gyerekszempontból, ha odajut már el akar majd menni bulizni; jobb gimnázium, oktatás az a megyeszékhelyen lesz. De hallottam már sok Veszprémiről, aki Ajkára jött pont az egyszerűbb gimik miatt.

+Veszprémben sok a külföldi a Pannon Egyetem miatt.


Igazából nehéz a várost és megyeszékhelyet összehasonlítani, de én Ajkát választanám.

Fejlődik, és amíg nem kerültem Veszprémbe hatszor stresszmentesebb életem volt.


Majd írd meg hogy döntöttél, vagy ha van konkrét kérdésed írj nyugodtan, jelenlegi helyzetről is tudlak tájékoztatni, mivel vannak ajkai és veszprémi ismerőseim is, ill. én is gyakran megyek arra.


(Plusz én úgy éreztem Ajkán olcsóbban éltem, lehet ez azért van mert nem ettem minden másnap gyorskaját, de ki tudja:D)

júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!