Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás eladás előtt állok....

Lakás eladás előtt állok. Nektek volt problémátok a leendő vevőkkel?

Figyelt kérdés
Az enyémek ha tehetnék már most kiraknának a saját lakásomból. Megegyeztünk hogy június végéig kiköltözök, előbb nem megy. Más dolgom is van, nem egy perc lejutnom 180 km-re a lakáshoz. A vevők egyezkedni akartak hogy már elsején beköltözne a nő a lakásba. Ezt nem engedtem. Majd a nő azt akarta hogy adjam oda a kulcsot a bútorai miatt, hogy legalább annyi előnyben legyen mert bútort rendel(t). Természetesen ezt sem engedtem, hát mit képzel? Gondolkodom rajta hogy ezek miatt nem adom el nekik mégsem, a foglalót meg visszafizetem.
máj. 18. 05:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Volt.
máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezt a sztorit nem teljesen értem. Van már adás-vételi szerződés?

Vagy ha nincs, hoztak ügyvédet?

Van időpont?

Én végigcsináltam egy ilyen családdal egy adás-vételt, de másodszorra nem csinálnám, viszont lehet, megküzdenék velük, és már nem tudnának dirigálni.

máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha még minden hátravan, én a június 30-at is korainak tartom a leírtak alapján.

Legyen min. 45 nap a szerződéskötéstől! Bármi közbejöhet.

Kulcsot a birtokbaadás napján kap, amikor az utolsó vételárrészletet kifizette.

Nehogy engedd, hogy előbb kifizessék az egészet, mert sose hagynak békén!!

Legalább 10-30%-ot hagyjanak az utolsó napra!

máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Legyen eszed! Oda ne adj kulcsot, a lábat nem teheti be amíg ki nem fizetett mindent!
máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Természetesen nem adtam oda, kerekedett egyet is a szemem, hogy ezt mégis hogy képzeli.


Nincs sok cuccom, a bútorok zömét ott hagyom mert nem tudom hova pakolni, páromnál meg nem fér el. Így csak néhány ruha meg kisebb személyes dolgot maradtak, amik bőven elférnek egy dobozba.


Kulcsot csak birtokbaadás napján kapja meg, amikor elvittem a cuccaimat. Felőlem utána azt csinál amit akar. De nem is értettem ezt a hozzáállást...

máj. 21. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!