Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet legegyszerűbben...

Hogyan lehet legegyszerűbben házat a nevemre íratni anyóstól?

Figyelt kérdés

A párom anyukája építettett egy házat húsz éve, tíz éve állt úgy mond üresen. Tavaly elkezdtük felújítani, és megbeszéltük az anyóssal,hogy megvesszük a házat az éven tőle,hogy ő is tudjon magának venni egyet mert most albérletben él.


Anyósom nevén van az ingatlan, mi megvennénk tőle de nem piaci áron, így a családon belüli ajándékozás lenne a legjobb módja. Mi pedig kifizetjük az anyóst ügyvéden kívül. A férjem nem akar a nevére semmit, így az lenne a legjobb ha az én nevemre át kerülhetne az ingatlan. Hogyan tudjuk ezt megoldani legegyszerűbben?


Köszönöm a segítséget!



2023. nov. 2. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig illetékmentesség miatt jobb lenne először anyósod a férjednek, majd a férjed neked ajándékozza


Ugyanis az anyósod neked nem egyenes ági rokonod, illetéket kell fizetni, ha ő rögtön neked ajándékozza.


Ügyvédhez kell fordulni, ő majd elmondja a lépéseket.

2023. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvéd mit tanácsolt?
2023. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a férjed azért lapul, mert vagy a minimális fogalma nincs meg az ilyen alapvető, felnőtt élettel járó jogi dolgokhoz vagy azonnal menne a jelzálog a házra, amint a nevére kerül, ergo van valami nagyobb volumenű tartozása- különben tényleg a dupla ajándékozás lenne illetékmentes és járható útja a dolognak.


(Azért ha a nevedre kerül és házasok vagytok és anyós a fia kihagyásával játszaná le neked az ingatlant a végrehajtók megkerülése érdekében… legyetek azért józan eszeteknél, mert a vagyonmentés is felmerülhet és annak azért egy enyje-bejnyénél nagyobb a büntetési tétele, de ti tudjátok… nem itt a gyakorin kellene tájékozódni, hanem pár tízezerért ingatlanjogban jártas ügyvédnél, mert vélhetően milliós tételről beszélünk, remélhetőleg nem gond 1-2 konzultációs óradíj sem és az esetleges illetékek befizetése sem, vagy legalább a minimális szabálykövetés…

2023. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtisztább az adás vétel.
2023. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Első lakás/ház vásárlásnál azt hiszem 35 éves kor alatt elengednek az illetékből egy nagyobb összeget. Adás vételi és egyből tulajdonos leszel, lehet haszonélvezeti jogot is adni valakinek de azt jól gondold meg.
2023. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Miért pont a te nevedre, kérdező? Miért nem a kettőtök nevére? Hogy ha elhagyod, ki tudd semmizni a férjedet?
2023. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, minden vágyam azonnal kisemmizni. Ahogy megszereztem a házat azonnal el is válok és kezdem a kisemmizést.. 🤦🤦🤦
2023. nov. 2. 18:04
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem, de több, mint bizarr, hogy az édesanyja lakása a te nevedre kerül, így még örökölni sem fog tőle lakást. Oké, hogy a felújítás már a házasságotok alatt történt, tehát az közös pénzből ment, de az, hogy a férjednek végül semmi tulajdonjoga nem lesz benne, az nagyon kiszolgáltatottá teszi.

És ne mondd, hogy de nálatok nem fordulhat elő válás. Nem látsz a jövőbe és a házasságok több, mint fele ma már válással végződik. Ahogy egy elvált ismerősöm mondta egyszer, "hidd el, senki nem úgy házasodik, hogy egyszer majd el fog válni". Aztán sokaknak mégis úgy alakul.

2023. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet az ajándékozás, viszont amiért tervben van az anyósnak az ingatlanvásárlás, így ebből fakadóan ő rosszul jár.


Mert ajándékozásnál nem tudja érvényesíteni a cserét pótló vétel kedvezményt.


Ami az alábbi.

Ha lakást vesz és az ezt megelőző három vagy ezt követő egy éven belül másik lakását eladja, a forgalmi értékek különbözete után kell csak illetéket fizetni. Így ha kisebb értékű lakás eladása után nagyobb értékűt vesz, a különbözet után kell csak 4%-os illetéket fizetnie. Ha viszont kisebb értékű lakást vásárol, mint azértékesített lakásingatlana, egyáltalán nem kell illetéket fizetnie, az erre az esetre irányadó illetékmentesség miatt. A kedvezmény alkalmazásához a másik lakás eladását igazolni kell az adásvételi szerződés másolatával vagy más megfelelő módon.

2023. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!