2000-es évek után épült téglalakások tetőterében ugyanolyan szenvedés a nyár?
Vagy segít kicsit a szigetelés?
Egyébként miért van, hogy sok tetőtéri lakast amit láttam, meg a 10 eve épültben is rohad a bukóablakon a festék?
Mert a tetőtér alapvetően a könnyűszerkezetes "ház" (tető fa szerkezetes, a falak gipszkartonból készültek).
Ezért ugyan azzal a technológiával kéne építeni, de az sokba kerül, ezért mindent kispórolnak.
Ha tesznek 25-30 cm szálas szigetelést a tetőszerkezetbe, előírásokat betartva párazárják. akkor az nem fog penészedni és nem fog nyáron felmelegedni.
Ha a nyílászárok beépítésére költenének annyit amennyit kell, akkor nem lennének hőhídasak, azaz nem lenne penészes, ezáltal nem is fog rohadni.
A ferde falsíkra és a mennyezetre bizony piros, azaz tűzgátló kartont kéne rakni, vagy 2 réteg normált. De, általában 1 réteg normál kerül rá és így már jön is a probléma a hanggátlással.
A válaszfalakba min 50 mm szálas szigetelés 2x2 réteg normál kartonnal, de itt sokszor még a szigetelés is kimarad helyette bele dobálják a karton maradékokat (mert az majd hangszigetel), és szinte biztosan 1-1 réteg karton kerül rá.
Ha kerül a függőleges falakba szigetelés szinte biztosan az olcsó mennyezetre valót alkalmazzák, amivel az a baj, hogy nincs tartása és pár év alatt össze rogy a vázban és egyre lejjebb csúszik.
Szóval olcsósítással kb felébe is megáll egy tetőtér beépítés, utána meg szidják, hogy sz@r a technológia. Azt persze elfelejtik mit nem építettek be...
Köszi, így már világos.
Akkor inkább kerülendő ezek vásárlása? Vagy mennyire időtálloak szerinted ezek a jövőben, ha társasházrol beszélünk?
Ezt a lakást néztem, itt látszik hogy megkopott az ablak
(Egyébként miért raknak rácsot egy 4. Emeleti ablakra ?)
Tökmindegy mennyi szigetelèst pakolnak meleg lesz. A nap direktben tűzi egèsz nap, az meg a tárgyakat melegíti, nincs árnyèkolva. Hiányzik a hőtároló tömeg ami tartaná a hidegebbet. A hőszigetelő anyagoknak nincs hőcsillapítása, hőtárolása, a fáziskèsletltetèsük rossz.
A nyári meleg ellen kell a belső hőtároló tömeg. Ezèrt meleg minden könnyűszerkezetes èpület.
1 vagyok.
Vannak jól megépített épületek, építészt kell híni hozzá,30-60 milliós árához képest elenyésző összeg 50-150000 ft-os díja.
Én könnyűszerkezetesben lakok, olyan fajtában amit előírások szerint építettek. Penész sehol, a sarkok nem repedeznek, csendesebb mint a régi tégla ház volt. Télen 10 perc szellőztetéssel 1 foktál többet nem veszít, és max fél óra vissza fűteni. Nyáron lehúzott redőnyökkel nem melegedett fel a kánikulában reggel, ha 24 fok volt akkor estére nem volt több 24,5 nél 38 fokos tartós kinti hőmérsékletnél. Ezt a belő hőmérsékletet addig lehet tartani amíg éjjel hidegebb van. Mikor éjjel is 26-28 fok van, az már fizikailag lehetetlen visszahűteni egy házat 24-re, mindegy miből készült. Ilyenkor jön a klíma, vagy a szenvedés.
Ha nincsenek lehúzva a redőnyök akkor bizony üveg házként működik. télen -10 ˛C-ban 11-12:00 között besüt a nap az +1 fokot emel a hőmérsékleten. Nyáron felhúzott redőnyökkel 38 fokban simán lesz bent délre 28 fok.
De nem szoktam sötétben lenni, redőnyök felhúzva, csak azt engedem le fél állásba amelyiket süti a nap. És megy a klíma, azért van. A legjobb a 74 m2-t havi 25-30 KWh-ból hűtök, úgy hogy éjjel nappal megy. 30 kwh x71 ft =2130Ft!!! Na ki az aki sajnál 2130 ft-ot hűtésre, amellyel éjjel nappal állandó 24 fok van? De beleférek így is a keretbe, szóval csak 1110 ft/hó volt a július, augusztusba 25 kwh fogyott, ami 925ft/hó .
Fűtés 24°C-on 465 m3 (54000 ft/év) fogyott 2022-23 télen! Meleg víz felhasználás évi + 120 m3, 14000 ft/év (ha nyáron havi 10m3 fogy, az évi 120 m3)
20 °C-ra méreteznek, minden +1°C az +6% energia, tehát 20 °C-ra fűtve a házat -24% gáz, azaz 354 m3 + 120 m3 melegvíz (55000 ft/év). Ez egy sima BB energetikás ház, ugye mekkora probléma a hőtároló tömeg hiánya? Amúgy a padló fűtés betonja az egy hőtároló tömeg.
Ezek nem szépített adatok!
Ezek alapján a monolit beton és a zsalukő kiöntve betonnal a legjobb. Na ez ami pont nem jellemző kicsiny hazánkra.
A földszintes házak födémje pedig az esetek nagyon nagy részében fa szerkezetű gipszkartonnal vagy stukatorral csomagolva, kortól függően. Általában a tetőtereseknek van betonos vagy ehhez hasonló födém szerkezete.
Az elmúlt min 20 év jellemző falazó anyaga a 30 N+F égetett kerámia tégla.
"a hőszigetelő réteg nélküli, üreges kerámiatégla a póruzus szerkezetnek köszönhetően nagyon hasonlóan viselkedik a könnyűszerkezetekhez. Vagyis hiába számít nehéznek a szerkezet, a hőtároló tömege viszonylag kicsi."
Persze az elmúlt 20 évben kaptak szigetelést is, de a könnyűszerkezetesek is. Utóbbiakat a 2000-es évek elején nem szigetelték EPS80-al mert anélkül is túlteljesítette a szigetelési előírást, és ezek bizony nyáron nagyon felmelegedtek.
"könnyűszerkezet főleg ott nem jó, ahol nagyon meleg van."
Magyarország nem tartozik a nagyon meleg kategoriába. Az ország éghajlata leginkább nedves kontinentálisként jellemezhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!