Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyugaton lehetetlen családi...

Nyugaton lehetetlen családi házat venni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 30. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne az?

Tele vannak a hirdetési oldalak!

Ha van pénzed akkor lehet venni.

2023. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, csak meg kell fizetni. De az aki Magyarországon nem tud házat venni mert nincs pénze, az nyugaton sem fog tudni venni. Nem csak azért mert az ingatlanok nyugaton többszöröse mint otthon, hanem a sok elvárás miatt sem. Én Angliában élek, és amikor házat vettünk, csak pislogtam a számomra érthetetlen dolgokon. Az egyik pl: Van egy ingatlan amit 125 ezer fonttért árultak. Neked van annyi pénzed, el is mész, hogy te megveszed. De enm így van. Ha valaki magasabb árat kínál akkor az ővé. Nyugaton nem lealkudják az ingatlan árakat mint Magyarországon , hanem a "ki ad többet" elvet alkalmazzák. Jó pár ingatlantól ellestünk emiatt.
2023. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem lehetetlen, csak várni kell, hogy lejjebb menjenek az árak, esetleg meg kell próbálni alkudni, ugyanis ezt belekombinálják az eladók és direkt magasabb árat adnak meg, mondván úgyis lealkudják, akkor az eladó is megkapja azt amit akart és a vevő is boldog, mert olcsóbban jutott hozzá.
2023. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Harmas, te se jártál nyugaton.

Alkudozni? Mikor a masik vasarlo ráiger 10-20 ezret az eredeti árra?

2023. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amerikaban az elmult evekben nem tudtak elegendo hazat epiteni ezert nincs annyi elado haz mint amennyire szukseg lenne. Itt nem alkudnak az arbol hanem 20-30 ezer dollart raigernek es aki tobbet ad, aze a haz. Kisvarosokban egy atlag csaladi haz 350-400 ezer dollar, jobb helyeken ennel is tobb.

Az en hazam kb 220.000et er de ez kis haz es nincs is olyan jo kornyeken.

Szoval vehetsz hazat ha van penzed de itt gazdagnak kell lenni hozza

2023. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A haverom Angliában, Londontól 60 km-re vett egy családi házat 2 éve 230 ezer fontért. (Átszámítva akkor olyan 110 millióért.)


A hónapról hónapra élő munkások ott sem vesznek lakást vagy házat, de itthon sem.

2023. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

3-nak

Előtted írtam. Nyugaton nem lealkudnak az ingatlan árakból, hanem fellicitálják.

Pl: Valaki árulja az ingatlanját 220 ezer fonttért. Te odamész, hogy 200 ezret adsz érte. A tulaj kiröhög. Valaki más oda megy, és kínál érte 250 ezret. Én odamegyek, és adok érte 280 ezret. Nekem fogja eladni. Sosem lefelé hanem felfelé megy a licitálás.

2023. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ Nyugaton hol. Nyilván a felkapott helyeken jellemző a rálicitálás, de például a nem olyan népszerű régiókban alkudni is lehet.
2023. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Mi most vettunk Angliaban hazat, ferjem brit. Vacillaltunk, hogy hazakoltozzunk e, de igazabol ugyanannyi arban mint itthon, viszont a kamatok sokkal kedvezobbek Angliaban. Lakast azert nem neztunk, mert azok viszont brutal dragak, a hazak olcsobbak. Atszamolva 110 millio forintert vettuk meg a hazunkat. Itthon Magyarorszagon, hasonlo allapotut nem talaltunk 140 millio alatt.
2023. máj. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az a tapasztalatom, hogy az utóbbi években nálunk is ment a rálicitálás.


Mi is estünk el emiatt ingatlantól. Ez inkább a kamatkörnyezet miatt volt.

2023. máj. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!