Panellakást, vagy régi tégla lakást vásárolnátok?
Mondjuk ugyanannyiba kerülne mindkettő,ugyanabban a környéken lenne,és mindkettő átlagos állapotú lenne.
Panel lakás 40m2 1,5 szoba erkéllyel
régi téglalakás 39 m2 1,5 szoba erkély nélküli
Mint köztudott, a panel az a lakásoknak a legalja.
Viszont láttam már olyan téglalakást amelyiknél még egy panel is jobb.
Tehát nem az anyaga a meghatározó egy lakásnál, hanem számtalan egyéb körülmény.
Az azbesztnél sokkalta mérgezőbb az a sok-sok hülye és agyatlan szomszéd, akik semmire és senkire sincsenek tekintettel a panelben.
Ráadásul mindegyik felett lakik egy másik őrült, aki egész nap húzogatja a bútorokat.
:)
Én panelben lakom és imádom. A többit nem tudom, de mesélek a sajátomról: 5 szintes, 15 lakásos lépcsőház. 4-5 lakásban nem is laknak, hanem üresen állnak. Az egész lépcsőházban lakik kb. 20 ember. Én a legfelső szinten lakom, felettem nem lakik senki. Iszonyú csendes. Nem hallom a két szinttel alattam lévő fingását.
Nyáron hűvös, mert van légkondim. Télen meleg, mert van távhő. Ráadásul fillérekért. Az egész lakás rezsije 25-30 ezer ft körül van! (Közös költség 8 ezer, fűtés 8 ezer, víz 2 ezer, áram 4 ezer, internet 6 ezer.) Egész évben fix 8 ezer ft a fűtés és cserébe egész télen alsógatyában vagy rövidnadrágban vagyok itthon. Ezt hol tudja egy (általában konvektoros) tégla lakás?
Állapot és szomszéd függő. Laktam nagyon zajos tégla lakásban és csendes panelben is. Alapos technikai és "humán" felmérés nélkül csak előítéleteket lehet mondani
Mindkét környékén sétálj pár órát. Lesz képed a szomszédokról. (Nem csak a közvetlen szomszéd lehet gáz)
A technikai felmérés is fontos. Egy panel lakásnál ez wgyazerűbb
Az esetek 90%-ában régi tégla, de nem mindegy milyen, van amelyik nem.
6:
Mekkora lakás? Mi éves átlag 3500 Ft körül fizetünk 36 négyzetméteres konvektoros téglalakásnál a fűtésre, télen 23-24 fokot tartva. Mikor hasonló méretű panelban laktunk, télen 14 ezrr, nyáron 4 ezer volt a távhő, melegvizet nem számolva.
8.
47 négyzetméter. A távhőben nálunk benne van a meleg víz és a fűtés díja egyben. (Külön-külön nem tudom mennyi.)
Én 80-as években épült, szigeteletlen, konvektoros tégla lakásban nőttem fel és még emlékszem, hogy egyrészt milyen rohadt ideg volt mindig télen a fűtés ellenére is. Vagy mint a pokol, olyan meleg volt, ha maxra csavartam a konvektort, vagy pedig minden máskor pedig hideg és hamar kihűlt. Ez mellett pedig a gázszámla is magas volt.
9:
Én harmadik konvektoros lakásban lakok, és mindegyikben olcsóbb volt a fűtés, mint távhősben, pedig egyikben sem tartottunk hideget, és ez elsősorban abból fakadt, hogy a távhőnek eléggé combos az alapdíja. Emellett azért sem szerettem a távhőt, mert nem akkor kapcsoltam be, mikor akartam, volt hogy ősszel már egészen hideg volt, de még nem volt fűtés. Ja, és a meleg víz volt hogy nem volt elég meleg, ha rosszkor zuhanyoztunk.
De hangsúlyozom, az hogy mennyi a fűtésed, erősen fekvés függő is, meg hogy mennyire fűtenek a szomszédaid, mindegyikből lehet jót és rosszat kifogni. A panelnál nagyobb a kockázat, mert a belső falak jobb hővezetők, illetve a távhő esetében mindig ki vagy téve annak, hogy milyen felosztásról egyez meg a lakóközösség (mennyi a fix és mennyi a költségmegosztó alapján).
Én biztosan nem menné távhősbe, nem vállálnam a függőséget és a kockázatot, még ha esetleg olcsóbban is jönne ki, de a gyakorlatban kicsi az esélye, hogy olcsóbb legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!