Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újlipótvárosban a régi csillag...

Újlipótvárosban a régi csillagos házakban manapság általában milyen emberek laknak?

Figyelt kérdés
Kulturált igényes/átlagos zsidó emberek vagy inkább mélyigénytelen rossz életű emberek?

2023. jan. 10. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kulturáltabb, vagyonos zsidók.
2023. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azt hozzáteszem, hogy nyilván ott is felhígult az összetétel, mivel a csillagos házak nagypolgári lakásainak a jogos tulajdonosait a nyilasok gettósították/elhurcolták, majd a Rákosi rendszerben felszabdalta és kiutalta a tanács mindenféle söpredéknek. Ezek leszármazottjai a mai napig ott élnek. Hogy kihalnak-e valaha, nem tudom.
2023. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Lehet, hogy akkor mindenféle söpredék volt, de a leszármazottaik vagy elköltöztek, vagy civilizálódtak. Ha érdekel, nézz ott körül, nincs a világ végén. Egyébkébnt ként a lakásárak 1 milla körül. Ritkán valamivel kevesebb. Illetve, az uobbi idõben mindenütt csökkent.
2023. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából nem vennék lakást, csak legfeljebb kivennék, szimpatikusnak tűnik Újlipótváros.

2023. jan. 11. 07:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban a Terézvároban laktam, nem messze tőlünk - dédanyám elbeszélése szerint - volt egy csillagos ház.

Négy éve voltam utoljára Magyarországon, akkor már az egész környék lerobbant házakból és zömében munkás vagy (ami nem ugyanaz!) proli lakókból tevődött össze.

Nyilván éppen azért, mert nem fektettek pénzt a felújításokra.

A mi régi házunk is (egy mellékutcában) ócska támfákkal volt úgy-ahogy alátámasztva, és még látszottak az '56-os belövések.

2023. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5, mi Terézváros Szondi utcában lakunk, a miénk konkrétan csillagos ház volt, egyik az ötből, ami az utcában van.
2023. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!