Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyek? Személyes tapaszt...

Mit tegyek? Személyes tapasztalat érdekel.Egy létre nem jött ingatlan adás-vétel kapcsán tartoznak nekünk 500.000 Ft-tal 1,5 éve.

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron akartunk venni egy házat. Vételi szándék nyilatkozattal átadtunk 500.000 Ft-ot, előlegként az eladóknak. Két tanúval,aláírással. Tartozás volt a házon, ebből akarták rendezni.De végülis nem rendezték. Másnak adták el, azóta meg az egyik fél ígérget. Meg hónapok óta el sem érhető,neki nincs bejelentett munkája. Másik tulajdonos szerint nem az ő feladata visszaadni,hiszen a másik fél,a testvérének lett írva az a vételár rész. Rendőrségi feljelentést lehetek....Ha igen,milyen címszó alatt. A vételi szándék nyilatkozatban az is szerepelt,hogy nekünk adják el az ingatlant, és megvolt a fix időpont, amíg szerződést kötünk. Azóta se pénzünk,se házunk. két gyerekkel albérletben.

2022. dec. 1. 14:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

6os, hogy lehetett, hogy tiszta volt a tulajdoni lap? Nem voltak még akkor a házra terhelve az adósságok?

Ingatlanos volt bevonva vagy csak a tulajon keresztül intéződött az ügy?

2022. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11

Kedves 11-es, én sem értem igazán, ...így utólag.

Az a baj, hogy 10 évvel ezelőtt még nagyon amatőr voltam az ingatlan vásárlás rejtelmeiben és buktatóiban, ezért minden lépést ügyvédnél rendeztem. Ráadásul az ügyvédet én választottam, bár nem ismertem.

Ami - visszagondolva - erősen gyanús, hogy a végrehajtó maffiázhatott valamit, mert rettenetesen húzta az időt, eltelt vagy 4-5 hónap mire lépett és csodák csodája, pillanatok alatt tele lett az ingatlan követelésekkel.

A másik, hogy érvényes, ügyvédnél leigazolt, foglalóval megerősített (elő)szerződésem volt a házra, mégis az árverezésnél ez semmit nem jelentett, másé lett a ház.

Egy velencei lakóházról beszélünk, ami a lelakottságától függetlenül nagyon kedvező adottságokkal rendelkezett.

Azóta azt a teóriámat, hogy a végrehajtó az új tulajdonostól zsebbe kapott pénzt, erősítette a tény, hogy óriási korrupciós botrányok voltak Fejér megyében végrehajtói körökben az elmúlt 2-3 évben, le is cserélték az egész bandát, de ez már rajtam nem segít.

Ja és nem ingatlanossal ment a hirdetés, hanem a tulajdonos hirdette.

2022. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a válaszod, azért is kérdeztem, mert épp egy követelésekkel terhelt ingatlant néztem ki, igaz, ingatlanoson keresztül.
2022. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!