Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Két kérdés: 1. A foglalót...

Két kérdés: 1. A foglalót szinte minden eladó készpénzben kéri? 2. Hogy lehet a legolcsóbban kivenni a bankból azt a pár milliót?

Figyelt kérdés

Most készülök lakást venni. A 10% foglaló kb. olyan 2,5 millió ft lesz. Ezt jó magyar módon szinte minden eladó készpénzben kéri, vagy utalva is jó azért már sokaknak manapság?

A második kérdésem, hogy hogyan a legolcsóbb hozzájutni ehhez a készpénzhez, ha mégis úgy kellene? Csak mert két banknál is van számlám, de most néztem, hogy ilyen 30-40 ezer forintot kellene kidobni az ablakon, ha ennyi készpénzt akarnék felvenni. Ismer valaki akár olcsó bankot, akár valamilyen módszert erre, hogy ez ne ennyibe kerüljön?


2022. márc. 1. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

amikor mi vettük a házat, utaltuk a foglalót. az ügyvéd meg is ijedt először, hogy foglalóztunk is, mert a CSOK miatt nem is lehetne KP elviekben.

egyébként úgy tudod felvenni a legolcsóbban a 2,5 millió forintot, hogy havonta felveszed a 150-150et számlánként. igaz így több idő, de ingyen van. esetleg a rokonokat, barátokat megkéred, ha nincs szükségük kp-re, vegyenek fel neked, te meg elutalod.

2022. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én utaltam a foglalót és eladóként is utalva kaptam.
2022. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször utalni szokás.
2022. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A bank erre vonatkozóan mindent elmond,és az a biztos.
2022. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem az "eladó kéri" hanem szerződéskötéskor kerül átutalásra, átadásra.
2022. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan számlát kell nyitni, ahol ez a legolcsóbbra kijön.
2022. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először tisztázd az eladóval, hogy hogyan kéri.
2022. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!