Igaz,hogy a 80as években épült nagy emeletes családi házak mára nehezebben eladhatók?
Erre nem lehet így válaszolni, mivel csupán egyetlen dologtól függ az eladhatósága, hogy hol van helyileg.
Mert nem mindegy, hogy egy mindentől távoli romák lakta faluban, vagy Bp-en pl. a budai oldalon.
Nekem pl. van egy örökölt kétszintes -amúgy lerobbant- cs. házam Budán, amit egyenlőre nem szándékozom eladni, amíg meg nem áll ez az őrült áremelkedés.
Az évek során már rengeteg írásos vételi ajánlatot kaptam rá úgy, hogy minden érdeklődő vette a fáradtságot és a telekkönyvből kérte ki a címemet és úgy írt levelet az ajánlatával.
(Egy dossziéban gyűlnek.)
Szóval az eladhatóság csak a helytől függ, hogy hol is van az ingatlan.
Ár+hely függő. Ha pl. budapesti az ingatlan, akkor el lehet adni a helyi átlagárban. Ugye, a fél ország Budapestre akar felköltözni. A határontúlról (pl. erdélyből, felvidékről) betelepülők célpontja is főleg Budapest.
Ha vidéki ingatlan és nincs frekventált helyen (pl. valami üdülőövezet, strand, gyógydüfrő mellett), akkor sajnos engedni kell az árból. Egy haver a vidéki kisvárosi házát adta el külföldre költözés miatt és a végén az eredetileg kigondolt ár harmadát el kellett engednie (pedig rendes, biztonságos kisváros, renitens elemek nélkül).
Az is gond, hogy aki megveszi a régebbi házat, annak sokat kell majd rá költenie ha hőszigetelni akarja, hogy takarékossá tegye és belül is átépítse ízlése szerint. Akkor már a hőhidakat, vízfelszivárgást is érdemes megállítani. Ez mind önmagában több millió forintos költség (támogatás nem mindenkinek és nem mindenre jár és az építőanyagok, a szakemberek is elég drágák).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!