Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy 4 lakásos sorházban lakom...

Egy 4 lakásos sorházban lakom ami osztatlan közös tulajdonban van. Első hátsó kert mindenkinek elvan kerítve. A fennáló rész elvan osztva használatra a szomszédokkal de nekünk nincs belőle. Ilyet szabad? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Azzal magyarázzák hogy 40 éve amikor épült a sorház akkor rosszul mérték ki és most a szomszéd teleken van a mi kis telekrészünk ami már nem az osztatlan tulajdon része. Beszéltem a szomszédomkal ki lett méretve a föld és ott a határ ahol a szomszéd telek. Szóval szerintem a fennáló földrészt egymásközt újra kéne osztani nem? Azt mondják a sorház szomszédok hogy pereljem a osztatlannal szomszédos tulajt hogy adjon a földjéből mert az jár...szerintem ez nem így van. Mit tehetek ilyenkor?

2021. okt. 6. 04:48
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez veszett fejsze nyele. Biztos járna neked is rész, de valamiért ezt régebben nem vették figyelembe. Lehet, előző lakó lemondott róla. Ők meg jól felosztották egymást közt, most meg már nem akarják visszaadni. Biztos van olyan fórum, ahol érvényesítheted ez irányú jogodat, de akkor biztos az összeveszés a többiekkel és pokol lesz ott lakni.
2021. okt. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Elbirtoklás miatt 40 év után valószínűleg nem sokat tehetsz. Ingatlanperekben jártas ügyvéddel kellene beszélni.
2021. okt. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Én is az ügyvédet ajánlom.

Elbirtoklásnak van egy feltétel: abban a tudatban használja, hogy ez az övé. Itt viszont erről szó sem lehet, hiszen egyenlő arányban kellett volna nekik felosztani a kertet és nem kiszorítani onnan már az előző lakót is.

Ha perre megy a dolog, valószínűleg megnyered (de nem ismerek minden körülményt, tehát más is lehet a döntés), de meglesz a harag.

2021. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van alapító okirat amiben az van hogy nem lehet a telket egyik lakó hátrányára sem felosztani. Az egy dolog hogy régen nem csinalták jól a mezsgyét de a többi osztatlan és mimdenki tulajdona. Akkor ezt hogy lehet kisajátítani saját részre?
2021. okt. 6. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megvásároltad a tulajdonrészedet, az eladó tájékoztatott-e erről a helyzetről?
2021. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem mondta hogy hogyis van ez.Sőt azt sem tudtam hogy a sorház végén az a földrész a házhoz tartozik. Ez mimd beköltözés után derült ki.
2021. okt. 7. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!