Egy alig 10 éves társasházon miért vannak szintenként, pont ahol a szintek elhelyezkednek az emeleteknél vízszintesen egyenes törésvonalak? Ez utal valamire?
Szerintem inkább panel lehet.
A ház belső parkjából lehet látni, hogy a szintek találkozásánál egyenes törésvonalak vannak szinte mindenhol ugyanúgy. Ingatlant néztem ma, képeken nem látszott, én meg nem akartam fotózgatni. Ettől függetlenül a lakást nem veszem meg, többek között azért, mert vizesedésre utaló nyomokat látok a lakásban, folyosón is. A lakásban is észrevettem furcsa, rövid, de szintén vízszintes pozícióban egyenes törésvonalak vannak. Lehet, hogy csak beázásvonal, de a házon kívül nekem törésvonalnak tűnt. Nem nyílegyenes, de azért ahhoz áll közelebb. Sosem láttam ilyet, emiatt érdekelne, hogy mire utalhat.
Amit én láttam azt úgy csinálták, hogy sok helyen púrhabot használtak a falakon.
Kivésték a kábelek helyét, betették a falba, rányomták a habot aztán levágták a felesleget.
Tartóoszlopok, padló és a mennyezet öntött betonból voltak aztán téglával rakták ki a falakat. Fal és az öntött mennyezet között maradt olyan 10 centi rés amit szintén púrhabbal nyomtak ki.
10 centi vastag púrhabra amikor ráfestenek az meg fog repedni.
Panel akkor biztos nem lehet mert 1990 körül fejezték be az utolsó épületek építését, csúsztatózsalust meg sztem még korábban.
Korábban tettem fel ilyen kérdést panellal kapcsolatban, ahol azt írták nem gond, mert csak maga a felület repedezhetett meg, szerkezetileg nem folyásolja be, persze ha ugyanúgy betömik tömítőanyaggal, ahogyan a blokkok közötti résnél. De nyílván ez panelra jellemző téglánál más.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!