Hitellel terhelt ingatlan vásárlása esetén milyen probléma merülhet fel, ha a házon lévő hitel összege meghaladja annak értékét?
Nem fogod tudni addig megvenni, amíg a bank nem ad hozzájárulás az eladáshoz.
Azt meg jellemzően akkor szokott, ha lát valami lehetőséget az összeg térülésére (pl. adóstárs vagy pótfedezet bevonása stb.)
Neked ezzel egyelőre dolgod nincs. Az eladónak kell ezt intéznie/utánajárnia.
Egyelőre NE foglalózz, előleget se adj, mert lutri.
Természetesen a fennálló tartozás nem a tiéd és vélhetően nem vagy akkora balek, hogy tartozásátvállalással veszed (de ehhez is a bank előzetes hozzájárulása, a te hitelképességvizsgálatod stb kellene).
...más a képlet, ha àrverezésen, önálló bírósági végrehajtón keresztül vennél, de egyrészt nem írtad, másrészt moratórium van.
Ha egyszerű átlagember vagy, akkor nem biztos, hogy ez a már eleve bonyolultnak ígérkező adásvétel az év business-e számodra.
Én sem venném meg, illetve ahhoz igazán (!) piaci ár alatt, jó ár/érték aránnyal kellene meggyőzni.
Alapban nem értem, hogy milyen bank adott több hitelt, mint a ház értéke?
Ilyen nincs!
És ehhez még az is kérdés, hogy nem kértek önerőt?
...és az illető egyetlen részletet nem fizetett?
Ez a történet több sebből vérzik, valaki hazudik.
5. vagyok- bankszektorban dolgozom (stratégia).
6-os válaszolónak: van ilyen eset.
Valami miatt az ingatlan értéke sajnálatos módon jelentősen és jellemzően előre nem látható módon (igen, az önrésznél is jobban, ami alsó hangon 25-30%a a kihelyezéskori becsértéknek) CSÖKKEN.
Gondolj pl egy természeti katasztrófára (belevág a villám, félig leég vagy a vörösiszapra vagy épp belvíz/árvíz, esetleg veszélyesüzem települ, autópályaépítés miatt a kert felét az állam kisajátítja... ezer dolog lehet.
Ettől ha te 10 MFt önrésszel vettél egy 40 MFt-os ingatlant, ami kárt szenvedett vagy más módon elértéktelenedett, attól még a bank 30 MFt-ot (és a megállapodott kamatot) fog joggal kérni tőled akkor is, ha csak 20 millióért veszik meg aktuálisan.
(Jó esetben erre van a biztosításból térülés pl).
De - ma már nem jellemző- 2008 tájékán a devizában denominált, igen alacsony önrészes jelzáloghiteleknél a chf/eur/jpy árfolyamhatás is okozott ilyet.
#7
Jó, csak nem írta a Kérdező, hogy egy katasztrófa verte romot akar venni, vagy svájci frankos hiteles házat. Amik 2003-ban, azaz 18 éve lettek felvéve és évekkel ezelőtt állami segítséggel normalizálva lettek.
Egyébként is abszurd, hogy jelenleg több lenne a hitel, mint 18 évvel ezelőtt, ... akár CHF akár nem.
Kisajátításnál jelzálog esetén banknak utalnak, hitelfelvételnél meg kötelező egy totálisan átfogó biztosítást kötni.
Nos, mivel a Kérdező nem járt ügyvédnél, nekem változatlanul átverés szaga van.
(Egyébként én is bankban dolgoztam:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!