Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adás-vételhez hogy...

Ingatlan adás-vételhez hogy érdemes ügyvédet választani?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnénk vásárolni, már nagyban lakáskeresésben vagyunk, és felmerült bennem a kérdés, hogy mégis hogyan kellene ügyvédet választani abból a kb. 25-30-ból aki a városban ingatlan adás-vétellel foglalkozik. Ár természetesen a honlapjukon mégcsak véletlenül sincs... Mindegyiknek egyenként kellene írni, hogy adjon kvázi árajánlatot?

Annyi biztos, hogy olyat szeretnék, aki annyiban "egyedivé" teszi a szerződést, hogy mindenképp szeretnénk biztosítékot a szerződésbe arra vonatkozóan, hogyha a bank amiatt utasítja el a hitelkérelmünket, mert a vételár jóval magasabb az értékbecslő által becsült árnál (azaz az eladó túlértékelte a saját ingatlanát és emiatt nem elég az önerőnk), akkor visszajárjon a foglaló összege. Igazából ennyi az elvárás, meg annyi, hogy a bank szerződésre vonatkozó követelményeit teljesítse.


Hogy kellene nekiállni ügyvédet keresni? Érdemes már azelőtt, hogy ki lenne választva a konkrét lakás, vagy elég akkor keresni ha már megegyeztünk az eladóval a vásárlásról?



2021. jan. 19. 09:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Pontosan így van! Mi 3 hónapos határidőt írtunk a szerződésben, illetve ha az adott banknál nem jönne össze a kölcsönük a vevőknek, vagy másik banknál próbálkoznak vagy önerőből egészítik ki a fennmaradó összeget. Ha semmi nem jön össze a három hónap alatt, bukták a foglalót.
2021. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
A foglalót nem azért találták ki hogy visszaadják hanem azért hogy aki felelőtlenül gondolkozik az fizesse meg az árát!Én eladni akarok és vásárólni valami mást házat,lakást de én rendessen akarok teljesíteni és nem temiattad bukni egy nagy rakás lovét mert te nem vagy korrekt játékos!
2021. jan. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, mégis milyen pénzt buksz el? Visszaadod a foglalót, és maximum az idődet bukod az ügyleten. A vevő bukja ígyis-úgyis az ügyvéd és az értékbecslés díját.


Miért a vevő a nem korrekt játékos ha te akarod az ingatlanod a valós értékénél 30%-al magasabb áron eladni?

2021. jan. 20. 18:59
 14/20 anonim ***** válasza:
Te nagyon leragadtál ezen a 30%-os túlárazáson. Szerintem csak az agyacskádban van! S olvass már utána a foglaló szó jelentésének!!!!
2021. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

13#

Átlag magyar ember, ha költözne, akkor az ingatlana árát beforgatja az új ingatlana árába. A foglalódból kifizeti a saját foglalóját... Vagyis ő beleköti magát egy ügymenetbe, de te kiteszed annak a veszélynek, hogy önkényesen visszakéred a foglalót és elállsz a vételtől. Szerinted ez így korrekt?

2021. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Na várjunk. Én úgy tudom minden pénz először ügyvédi letétbe kerül, és maga az eladó valójában csak akkor kapja meg, ha a földhivatali bejegyzés megtörtént (vagy legalábbis valami arra irányuló engedély)


Különben mi biztosítja azt, hogyha az eladó lép vissza a szerződéstől akkor én viszont látom a pénzem valaha?

2021. jan. 21. 09:35
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem értesz az ingatlan adás-vételhez sajnos! A pénz NEM kerül letétbe! A foglalót és előleget szépen hazaviszi az eladó, a foglalót el is költheti ha nem akarja ő felrúgni a szerződést, az előleget elrakja, mert az visszajár ha a vevő mégsem teljesíti a feltételeket. A foglaló nem jár vissza! A földhivatali bejegyzési papír kerül letétbe ügyvédnél, aki akkor adja be a földhivatalhoz, hogy véglegesítsék a tulajdonjogi bejegyzést, ha a teljes vételár kiegyenlítésre kerül. Kicsit olvasgass már utána a témának ha valóban ingatlant akarsz venni pláne ha hitelre!!! Hogy mi hogyan működik!
2021. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 xswerdy ***** válasza:

jellemzően egy ingatlan adásvételnél pénz nem kerül ügyvédi letétbe. A szokásos ügymenet az, hogy az adásvételi szerződésben rögzítésre kerül a fizetési ütemezés. A szerződés a földhivatalba benyújtásra kerül aláírás után, a bejegyzés függőben tartását kérve a teljes vételár kifizetéséig. Az eladó rögtön aláír egy papírt az ügyvédnél, miszerint minden pénzt megkapott, vevő tulajdonjoga véglegesen bejegyezhető, ez a papír azonban ügyvédi letétbe kerül, és ezt az ügyvéd csak akkor adhatja ki (illetve nyújthatja be a földhivatalhoz), ha a kifizetés tényleg megtörtént.


A bankok is ezt az eljárást várják el, ha hitel is van a történetben. A bank is egyből az eladónak utal, nem is tudom, hogy hajlandó lenne-e ügyvédi letéti számlára utalni. És hát kevés eladó menne bele, hogy ő semmi pénzt nem lát, csak az ingatlan átadásakor, jellemzően neki is foglalózni kell a következőt, illetve ott is további részleteket fizetni.


Az eladó nem léphet csak úgy vissza egy aláírt szerződéstől. Te leteszed a foglalót, majd utalod a további részleteket, neki határidőre át kell adnia az ingatlant (és minden hozzátartozójával együtt kijelentkezni). Ha nem teszi meg, arra az esetre szokás egy viszonylag magas kötbért kikötni, illetve akár jogi úton is kikényszerítheted az ingatlan átadását.

2021. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

16# Az aláírt szerződésetek biztosítja... Ahogy minden mást is, hiszen ezért kötitek. Mindkét félre vonatkozóan pontosan tartalmazza a teljesítéseket, a határidőket, mindent. Ezt illik mindkét félnek betartani. Ha nem sikerül, akkor lehet érvényesíteni az ebből fakadó jogokat.

18-as nagyon jól leírta hogy is működnek a dolgok, így én nem írnám le mégegyszer. A bank biztosan nem utalna letétbe és nem véletlenül a hitel kiutalás mindig az utolsó teljesítési pont. :)

2021. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Üdv, ők még nagyon jók ebben a témában: [link]
2021. jan. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!