Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a panel árak végül akár a felére is csökkenjenek a válság miatt?

Figyelt kérdés

Most olvasok hivatalos, szakmai beszámolókat. Állítólag a budapesti belvárosban, a 13. kerületben és Észak-Budán már 10-15% áresés csont nélkül megvan + az alkudozások. Nagyon sokat lehet most alkudni lefele, amikor pár éve még felfele licitáltak az árakon a vevők.

Már a megyei jogú városokban is elkezdődött az árcsökkenés, egyedül a nagyvárosi agglomerációk tartják még a szintet, de ez is csak átmeneti lesz a szakértők szerint, mert most sokan akarnak kiköltözni, de később ott is visszaesés lesz.

Tehát szakértők szerint már nem az a kérdés, hogy lesz-e árzuhanás a magyar ingatlanpiacon, hanem hogy hol fognak megállni az árak végül. Az eddig nagyon túlértékelt panelek esetén a válság mélypontjára akár 50%-os árcsökkenést is rebesgetnek egyesek.

Nem véletlen, hogy kitolták a hitelmoratóriumot is, mivel a gazdasági helyzet nem hogy javult, hanem még romlott is, egyre többen vannak kilátástalan, fizetésképtelen helyzetben. Viszont így még tovább elodáztuk a problémát, még nagyobb gond lehet majd a végén.

Szerintetek mekkora árcsökkenésre lehet számítani, a következő mélypontig?



2020. nov. 8. 18:52
A kérdező szavazást indított:
max 20%, annál semmiképp nem több
kb. 30%
kb. 40%
kb. 50%
több mint 50%
38 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%

Valahol kb. 10 és 20 millió közé csökkennek majd.

(Szerintem 10 millió alá nem fog menni.)

2020. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Te vagy már megint az állítólagos külföldön élő köcsög?
2020. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Az imént láttam egy 51 milliós panelról hirdetést. Szóval én nem tudom, milyen áresésről van itt szó.
2020. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
3: És ez már bizonyíték? Mert akkor felrakok egy 10 milliós háromszobás hirdetést... :)
2020. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%

Hagyjuk már az 50 milliós panelhirdetéseket. Az eladó ingatlanok 80%-a balekra vár, persze hogy ilyen árakat látsz. A kötési árak az már más, abban már most van jócskán árcsökkenés.

[link]

A cikkel csak egy baj van, nem a járvány hatására, de mindegy. Az csak most jön.

2020. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
444 😂😂😂
2020. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

6: Nem sokáig jutottál...

"A KSH előzetes adatai alapján 2020" Ha ez szimpatikusabb:

[link]

Persze azt is írhatod, hogy nem hiszed...

2020. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Egy éve ilyen 25-27 millióért árult panelokat most látok 19,9 ért hirdetve. Ez nyugat Mo. 10 millió szerintem sose lesz, de egy felújítatlan panel sem ér 20 milliót az egyszer biztos.
2020. nov. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Úgy gondolod hogy mondjuk a 2 szobás tégla lakások ára marad 40-50 millió. A panelek meg 10 millióért sem fognak kelleni senkinek? Ha 10 millió lenne egy panel, mindenki eladná a tégla lakását, venne 4 panelt, kiadná és lenne egy plusz fizetése. Egyébként bírom hogy mindenki a paneleket szidja, meg sosem költözne olyanba, de minenki a csökkenésüket várja. Hogy is van ez? Nem vennék fel női tangát, viszont engem sem is érdekel hogy mennyibe kerül.
2020. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

A paneleknek néhány éve még tízenmilliós áraik voltak.

Azóta csak öregedtek, amortizálódtak és gettósodtak.

Fiataloknak első lakásként még elmegy, de normális családi életet nem lehet élni benne, megalkuvások sora és napi idegeskedések nélkül.

Lehet ezt szépíteni, de szinte nincsen olyan nap, hogy valaki ne írná ide ki az aznapi "panelsérelmeit".


Attól, hogy felmentek az árak, sok panellakónak az lett a kényszerképzete, hogy ennyit is ér a lakásuk.

Pedig nem!


De majd a piac beárazza.

2020. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!