Hogy működik a házvásárlás, illetve mennyire érdemes hitelbe fogni?
Sziasztok.
Nos régi álmaim között van a családi ház vásárlás. Nézegettem házakat és találtam elég szépeket amik megfelelnének nekem "álomotthonnak". Az egyik kiszemelt ház majdnem 50 millió. Ez így hirtelen elég soknak hangzik, de valahogy csak össze lehet hozni nem? Ha van az embernek rendes munkája ami biztos és elég jól fizet akkor ha valamennyit félre tesz az ember akkor egyszer csak össze jönne? Hogyan lenne érdemes elkezdeni a tervezést még, mert nagyon nagyon sok idő lenne mire meglenne az a bizonyos összeg, de nem lehetetlen. Én személy szerint félek a hiteltől, nem tudom az okát, de nem tetszik a gondolat, hogy valakinek tartozok és x idő múlva végül megkapom. Bár igazából nem is nagyon vagyok otthon a hitel témában, így kis segítség kéne. De ha félre tudnék tenni esetleg 100.000 ft-ot minden hónapban akkor egyszer csak elérek egy bizonyos összeget amivel lehetne hitelt felvenni? Meg pontosan mikor tudod majd birtokba venni a házat, mert ugye meg van a hitelhez az összeg, de utána még fizeted a hitelt ami gondolom a maradék a teljes összeghez. De ezt saját magad is tudnád gyűjtögetni, így néha nem igazán értem a hitel értelmét. Bár lehet 25-30 év múlva tudnám össze kuporgatni azt az összeget ami épphogy eléri a teljeset, de legalább az enyém lenne. Sokan albérletet javasolnak nekem, de annak nincs semmi értelme, nekem legalábbis. Hiába lehet ott végre egyedül lakni, mikor nekem nem az az álmom. Meg azt a pénzt amit az albérletbe költök, simán félre tehetem a családi házhoz, sokkal jobban megérné, és egyszer ha lesz családom akkor meg van a biztos hely számukra is. Hogyan kezdjek tervezgetni, hogy reálisan lássam a dolgokat és ne zuhanjak meg érzelmileg, mert sok időbe telik? Mióta eszemet tudom ez a "nagy álmom" ami miatt érdemes keményen dolgozni és félre tenni. Szeretném ha egyszer majd a szüleim büszkék lennének rám, hogy sikerült megvalósítanom az álmomat és vigyáztam közben a pénz ügyekkel is. Köszönöm ha ebben valaki tudna segíteni. Aki nem tud, vagy csak itt akar szórakozni, kérem ne tegye, mert tényleg szeretnék tervezgetni és ehhez kell némi segítség.
Manapság a bankok 20-30% önrészt kérnek, ezen felül arra is kell pénzednek lenni, hogy kifizesd a banki díjakat, ügyvédet, közjegyzőt, ezek is százezrek lehetnek, aztán mikor végre lezajlott az egész ceremónia, és tied a ház, akkor nyújtja az állam is a markát ,hogy fizesd be a vagyonosodási illetéket, ami ekkora értéknél milliós tétel. Hitelfelvételnél pedig úgy érdemes matekozni, hogy a törlesztőd ne legyen több mint a fizetésed negyede, max harmada.
Hitelnél szerintem minden emberben van némi para, hiszen ha bármi történik az emberrel pl munkanélküli lesz, akkor hogy fizeti majd a részleteket, erre én mondjuk kötöttem biztosítást.
A pénz értéke romlik, az ingatlané nő.
Ezért először egy kisebb házat vagy más ingatlant érdemes venni, mindig annyiért, amennyi pénzed van.
Pl. van 5-8 millió már, akkor annyiért.
Amíg gyűjtesz újabb 5-8 milliót, addig abban laksz, majd cseréled nagyobbra.
Ezalatt az ingatlanod értéke is nő, tehát összességében így kell a legkevesebb pénzt kifizetned addig, míg elérsz az 50 milliós házhoz - ami akkorra 120-150 millió is lehet, de neked csak 50-et kellett gyűjtened.
Kb. a 3. házad lehet így 15-20 év alatt az, ami ma 50 milliós.
Ha havi 100 000-t tudsz félretenni rá, és nulláról indulsz.
Azta köszii mindenkinek.
Havi 100.000.at szerintem simán félretudnék tenni.
Sok házat néztem és egyik se volt igazán jó állapotú, főleg budapesten. Csak nagyvonalakban terveztem azt az 50 milliósat, mert vannak biztosan ennél olcsóbbak is de nem tudom mennyire lakhatóak. Nem igazán értek ezekhez, hogy hány forinttól kezdődnek a "jó állapotú" lakások.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!