azt vettem észre, hogy egy panelprogramon átesett lakásban pl a melegben is kibírhatóbb.. ismim újépítésű téglalakásában viszont a 4. emeleten meglehet dögleni. persze ez csak egy példa volt.
2020. júl. 19. 19:42
1/9 nemaRendőrség válasza:
Panel.
Az a legolcsóbb és hibái ismertek, kezelhetőek, fel lehet rá készülni.
Majd családi ház ha jön a kölyök
2020. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Tégla-de nem az újak.Azok kicsukva.
Régi nagypolgári lakás, felújított közműves házban.XI,III,V,XIII,Margit Sziget bejárójához közel.
vagy panel, de abból a nagylakású 4 szobás. Ami a XIII-ban a Duna part közelében van.Máshol nem.
2020. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
2+A csúsztatott az katasztrófa.
2020. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 A kérdező kommentje:
a csúsztatott miért katasztrófa?
2020. júl. 19. 20:10
5/9 anonim válasza:
Csakis téglát vennék, éltem panelben és téglában, én a panelt borzasztó egészségtelennek tartom, biztos egyéni érzékenység, de nekem javult az allergiám és az általános közérzetem mióta téglalakásban élek. Ez egy régebbi építésű, 70-es évek végén építették, az újaknak a falait papírvékonyra csinálják, több ismerősöm is ilyenben él, és durvább, mint egy panel.
A csúsztatott zsalu nekem kimaradt az életemből, így nem tudok előnyt vagy hátrányt mondani.
2020. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Panel. Ebben is fel lehet nevelni a gyerekeket.
2020. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Éltem panelban, na azt semmiképp.
Ráadásul 50 évre lettek tervezve eredetileg, az kb. most telik le. ehet felújítgatni, kipofozgatni, de a szerkezet romlása ellen semmit sem tehetsz.
2020. júl. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Ha csak ez a 3 van akkor tégla utána a csúsztatott, panelba csak legvégső esetben ha abszolúte nincs más.
2020. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Távfűtéses panel. A csúsztatott zsalusoknak nagyon rossz az elrendezésük, keskenyek a szobák. A tégla épületek nagyrészében konvektoros fűtés van, laktunk olyanban, és soha többet. Hiába fűtöttünk a konvektor közvetlen közelében meg lehetett sülni, viszont a szoba másik felében meg két pulcsiban vacogtam. Mikor panelbe költöztünk luxusnak éreztem, hogy megnyitom a csapot és melegvíz jön belőle, nem kell 10 liter vizet kifolyatnom, hogy langyosodni kezdjen az átfolyós melegítővel, amivel egyszerre mosogatni és fürdeni nem lehetett (egyszerre csak az egyik helyen volt nyomás). Megoldás nincs, szigeteletlen kéménybe rendes kazánt nem engednek bekötni, homlokzaton már nem lehet kazánt kivezetni, maximum villany fűtésre lehet váltani, az meg drága. Itt valaki írta, hogy panelben cserélni kell a vezetékeket, valóban, de ez a 10-20 évvel régebbi vezetékekkel rendelkező tégla lakásokra is igaz. A panel lakások elrendezése ráadásul nagyrészt jobb is (főleg a 80-as évek végén épülteknek), mint a tégláknak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!