Ki tud megvenni egy 50+ milliós ingatlant?
Most ha azt nézem, én 26-27 évesen kezdtem dolgozni.
Nulláról indulva, diákhitel visszafizetés, rossz fogak megcsinálása, jogosítvány, miegymás. Plusz azért vertem is el a pénzt 150+ ezres bicikli, 150+ ezres telefon, 60+ ezres videókártya, stb. Viszont sokat spóroltam mindig az albérleten, mert csak szobát bérelek a mai napig.
Így van közel 10 millió megtakarításom 30 évesen.
Ha valaki nem szarja el a fiatal éveit mint én, nem kell albérletet fizetnie, mert kap egy kisebb lakást, plusz van egy hasonlóan kereső párja, akkor 30 évesen sokkal előrébb lehet az életben mint én.
Nyilván átlag ember nem fog 20-on évesen ilyen lakást venni, és kell a segítség, de egy relatív jó kereset (4-500 ezer) egy hasonlóan kereső pár, plusz megfelelő szülői háttér (albérletet, jogsit, tanulmányokat állják) 30-35 éves korra elérhető annyi önerő, amivel megvehetnek egy ilyen lakást.
Vagy van ismerősöm, 15-ért vettek régen lakást. Az most ér 30-35 milliót. Hozzá jön a megtakarítása, párja megtakarítása, és bumm, minimális hitellel tudna venni 50+ milliós lakást.
Szarnak szar a mai lakás helyzet, de siránkozással senkinek nem lesz lakása.
Jo fizetes, apuka-anyuka dolgozik, sporolt penz, lehet van orokseg is amit eladnak meg egy videki varosban lakasuk ahonnan Budapestre koltoznenek. Vesznek fel meg hitelt is mert jo a fizetesuk es meg is van az 50 millio.
De lehet hogy nagyon draga hazuk volt videken, gyerekek felnottek es pesten kaptak munkat, ok mar 60 evesek, volt idejuk penzt gyujteni. Hazat eladjak hogy pestre koltozenek es kozel legyenek a gyerekekhez. Panel eleg 2 felnottnek.
Figyelj, aki 50 milliós lakást vesz ma budapesten (és nem vállalkozó/milliomos), az általában eladja a jelenlegi lakását is borsos áron, max hozzátesz 3-4 milkát.
Mondjuk nem mész annyival olyan sokra manapság már sajnos, pl budán egy lakótelepi téglalakás 40+..
Tipikusan nem a frissdiplomások.
Tipikusan azok, akik eladják a jelenlegi saját lakásukat, max csak ki kell egészíteni.
Az ingatlan azért volt jó befektetés pár éve, mivel lényegesen nagyobat nőtt az értékük, mint amennyivel az árak a boltban. Tehát romló forint mellett is nőtt az értékük. De mindegyiknek, tehát a mi egykori 13 milliós panellakásunkat is 2 éve 42 millióért adták tovább (4 szobás, felújított). Tehát egy 50 milliós lakás ma, az 2014-ben olyan 25-30 millió lehetett. Pl egy jobb budai 3 szobás lakás ára, vagy pesten egy kisebb ikerházfél vagy családi ház (4 szoba, kocsibeállóval, kis kertrésszel).
Igen, vannak akik milliókat visznek haza, egy két programozó, pilóták, egyes politikai kinevezettek, vezérigazgatók, vállalkozók.
Az egész szitu a fiatalokkal (elsőlakás-vásárlókkal) tolt ki, azok közül is a szegényebbekkel, akiket nem támogatnak a szüleik vagy pl sok testvér van, és nem tudnak mindenkinek saját lakást venni.
Ezért is mennek sokan külföldre, mert reménytelennek látják itthon a helyzetüket. Persze külföldön is iszonyú árak vannak. Amivel jobb a helyzet pl Norvégiában, hogy nincsenek ekkora bérkülönbségek, hogy egy képviselő 4-5-ször annyit keres, mint egy tanár vagy ápoló. Na, ez viszont már a fidesz bűne, hogy 9 éve hagyja, hogy így legyen...
Akik tudtak ingatlanba fektetni abban az időszakban amikor bedőlt a CHF hitel, lent voltak a lakásárak, azok mára simán megduplázták a pénzüket, úgy hogy nem csináltak érte semmit, plusz ha kiadta albérletbe vagy Airbnb-be az még plusz hozott a konyhára.
A pesti ingatlanosok (több fiatal ingatlanossal voltam kapcsolatban) drága autókkal járnak és van minimum egy (jelenleg) 50-60 milliót érő lakásuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!