Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy osszam be az időmet hogy...

Hogy osszam be az időmet hogy elfogadható formában legyen elvégezve minden házimunka?

Figyelt kérdés
Hamarosan költözök egy családi házba,egyenlőre egyedül,és rám vár az összes benti és kinti teendő.Pasiként igényesnek mondanám magam,és szeretném rendbe tartani az otthonom.Sokat dolgozom,de az otthoni teendő mellett szeretnék szabadidőre is időt szánni.Egy jól működő rendszert szeretnék kialakítani.Hasonló helyzetben lévők megoldásaik,tapasztalataik érdekelnének.
2019. máj. 11. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Minden nap végezz el valamilyen ház körüli munkát, és akkor nem gyűlik fel. Félévente, vagy évszakváltáskor pedig a nagyobb lélegzetű feladatokat, pl. ereszcsatorna tisztítás, ablakpucolás, kárpittisztítás, sütő alapos kipucolása.

A ház körüli munkát a napi feladatokon túl gondoltam, pl. a mosogatás, főzés, a szemét kivitelén felül pl. vállald be, hogy hétfőnként felsöpröd az udvart és kiporszívózol, felmosol. Kedden wc-pucolás és mosogató, mosdó tisztítás. Szerdán kádsúrolás, csütörtökön rendrakás a hűtőben, kajaselejtezés. Pénteken mosás, teregetés. Szombaton vasalás, vasárnap ágy rendberakása, ágyhuzat csere, kárpitok porszívókázása.

2019. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A rendszer alatt én is ezt értettem,hogy elosztani a teendőket,és rendszeresíteni heti szinten.A teendők alatt én pl. azt értem,hogy a napi kisebb bevásárláson kívül,hétvégén csinálni egy nagyobb bevásárlást a fogyóeszközök pótlására.Pl. a főzést úgy gondoltam hogy heti 3 szor főznék 2 napi kajákat.Változóakat természetesen.Egy héten egyszer mosnék,mondjuk szombaton,aznap teregetés,másnap vasalás.És én heti egy nagyobb takarításra gondoltam.Portörlés,porszívózás/söprés,felmosás.Wc és fürdő rendbetétel.Ezeket alapjába véve állandó rendszert követelnek.Persze ebbe benne van a napi rutin..a mosogatás,szemét rendezése és hasonló dolgok.Ezen felül osztanám el a többi dolgot,akár a gyakori teendőket,cipőtisztítás,az ágynemű huzat csere,akár időközönkénti az ablakpucolás vagy ajtók szekrények,szőnyegek törlése nedvesen hasonló dolgokat.És persze a kinti teendőket,pl. kocsi kívül belül rendbe tétele...tavasszal,nyáron a fűnyírás,növények,virágok gondozása.Ősszel a levéltakarítás,télen hólapátolás.Biztos sok teendő kimaradt a felsorolásból,így első körben ezek jutottak eszembe,hogy ezeket kéne beleszorítani az időmbe,úgy,hogy ki tudjak alakítani egy viszonylag kényelmes heti beosztást.
2019. máj. 11. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A ház:

Ha a vécét fürdőt mindig rendben hagyod magad után, akkor azzal szinten tartod és nem kell vele külön foglalkozni.

Ugyanez vonatkozik a konyhára is.

Nem tudom mennyit fogsz főzőcskézni, de ha mindent azonnal elmosol, elpakolsz, a főzés után letörlöd a tűzhelyet, fröcsögős, vagy zsíros kaja esetén mögötte a csempét, letörlöd a pultot, akkor ez is rendben van, mindössze 10 perc plusz.

Egy héten egyszer a köves részeket felmosod, ez 20 perc.

Hány szobád lesz?

Egy nap egyik szoba porszívózás, portörlés, legközelebb másik szoba ugyanez.

Mielőtt nekiállsz porszívózni, berakod a mosógépet, fehérek-színesek külön. Kiterítesz.

Én bevallom soha nem vasalok, mert nem tudok álldogálni, viszont úgy mosok,(összehajtogatva) centrizek és teregetek, hogy nem gyűröttek a ruhák.

Egy évben 3-4x mosok ablakot, ilyenkor előtte a függönyt is bedobom a gépbe és a gépből kivéve azonnal teszem is fel.

Kárpitot nem pucolok,(nincs miért) az ülőgarnitúrám bőr.

A szőnyegeket 2 évente elvitetem a tisztítóval, ezt is csak azért, hogy friss szaga legyen.

Általánosságban elmondhatom, hogy mivel nincs rendetlenség és mindent ott és akkor rendbe teszek amikor használom, ez az egész tevékenység összesen heti maximum 1,5-2 órát jelent.

Bevásárlás munkából jövet heti 1x.

A kert:

Nálam fű van, 1-2 örökzöld, néhány tő rózsa.

Ezzel nem vacakolok, a szezonban jön egy ember kéthetente és megcsinálja. Ahogy az ereszpucolást is.

De ha neked nincs közel fád, akkor az ereszt nem is kell gyakran pucolni.

2019. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok és azt kihagytam, hogy hétvégén soha nem mosok és nem takarítok ez a pihenésről szól. Legfeljebb alkalomszerűen főzünk barátokkal, de ennyi és nem több.

Ha hét közben szánsz napi fél vagy egy órát a környezetedre, akkor nem a háztartásról szól a hétvége.

Nem kell ezt túllihegni, legyen a hétvége szent és sérthetetlen, nem kell rabszolgának lenni, mégis ragyog minden és rend van.

2019. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idő telt el mióta írtam? Negyedóra?

Jöttem az előszobán keresztül és észrevettem, hogy maszatos az egyik kapcsoló körül a fal.

Máris lepucoltam mindet, összesen 6 db-ot és itt vagyok.

Ezért írtam, hogyha mindig pillanatok alatt el van végezve valami, akkor nem kell beosztás, nem kell rendszer, mégis megvan minden.

2019. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ez nagyon hasznos :

[link]

2019. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapból rendet tartasz nem kell állandóan takarítani. A többe pedig (wc tisztítás, porszívózás..) lehet a napi rutin része. Csak arra vigyázz, hogy ne legyél a ház rabja! Ne azért siess haza a munkából mert főzni, takarítani kell. Amíg egyedül vagy ezt megteheted, később már nem :)

Illetve most biztos mindenki le fog hurrogni, de a másik megoldás a takarítónő. Hozzánk heti egyszer jár és az egész házat kitakarítja, csillog minden mire hazaérünk.

2019. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!