Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen tisztitószerrel lehet...

Milyen tisztitószerrel lehet ragyogóvá varázsolni a wc belsejét és az ülőkét?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
ecet
2019. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vízkő: ecet, vízkőoldó.

"Kosz": pl. Domestos, meg súrolás.

Ülőkét én domestosos vízbe mártott kendővel szoktam törölni,makacsabb szennyeződésre levenném, forró tisztítószeres vízbe áztatnám.

2019. ápr. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fajanszon lerakódott vízkő hígított sósavval is leoldható. Az ülőke anyagától függ a tisztítás, ha műanyag, akkor az alsó fele a kritikus, mert ott bordázott megerősítés van és a sarkoknál csak megfelelő kefével lehet boldogulni, de a hípó segít. Ha valódi fa az anyaga (pl. rétegelt falemez), akkor le kell csiszolni és újralakkozni (bár hosszadalmas és nagy a munkaráfordítás), de nem biztos, hogy megéri. Ezek a vastag MDF anyagból készültek és festettek sajnos az éleknél hajlamosak a festék megrepedezése után a víztől felduzzadni és lepereg a festék lassan, ezeket ki kell cserélni.
2019. ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Vécé sósav, ülőke Domestos.

De ha valakik után akarod az ülőkét rendbe tenni, akkor inkább cseréld le!

2019. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Belseje: domestos de nem a sima, hanem a kék vízkőoldós. Eddig nekem ez bizonyult a legerősebbnek.

Kívülről pedig Sanytollal szoktam, ráfújom és vizes ronggyal áttölröm majd utána egy masik ronggyal pedig szárazra.

2019. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Domestos,grantált
2019. máj. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
87%

WC bármilyen klóralapú szer, legyen az hypo vagy Domestos, stb.

Ülőke Dettol. Fújós. 99%-ban eltávolítja a baktériumokat. Lefújom, néhány percig hagyom hatni, utána papírtörlővel letörlöm. Elöl, hátul. Nem használok rongyokat. Papírtörlő nem drága és egyszer használatos.

2019. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Coca-cola.

Nem röhög.

Kiváló a vízkő ellen.

2019. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Belsejébe: sósav vagy citromsav

Külsejére: Domestos, Cillitbang (vagy bármelyik ilyen fújós izé)

2019. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!