Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran érdemes a...

Milyen gyakran érdemes a kilincseket fertőtleníteni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 31. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Életemben nem fertőtlenítettem a kilincseket!

Amikor áttörlöm az ajtót, vagy csak az ujjnyomokat törlöm le a kilincs környékén, akkor talán a kilincset is megtörlöm, de nem biztos.

Mivel leprások nem járnak hozzánk, mi sem vagyunk betegek, nem érzem szükségét.

Sokkal több veszélynek vagy kitéve járművek kapaszkodóin, boltajtókon, kosarak/kocsik fogantyúin, meg a fene tudja még hol, amit a külvilágban megfogsz.

2018. okt. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Én se fertőtlenítettem direkt soha egyetlen kilincset sem életemben, szóval nem tudom, mi erről az ajánlás. Ha te szeretnéd, hát csináld, senki sem tart vissza, akár naponta is végigfertőtlenítheted az összes kilincset a környékeden, ha neked olyan gyakorisággal felel meg.
2018. okt. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Szobákban nem fertőtlenítettem még letörlöm takarításkor.

Wc ajtón szoktam minden wc takarításkor a kilincset letörölni fertőtlenítős nedves törlőkendővel.

2018. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én szoktam. Úgy 3-4 hetente áttörlöm antibakteriális nedves törlőkendővel. A fürdő/wc kilincsét minden takarításnál, tehát hetente. Pedig szoktunk kezet mosni... :D

Ha hazaérünk is az az első, hogy kezet mosunk, de nem tudom. Nekem ez ilyen berögzült szokás, anyukámtól vettem át.

2018. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Csak gyógyszergyártó üzemekben és orvosi, steril szobákban szokás napi rendszerességgel elvégezni. Attól tartok, hogy normál lakásban aligha van rá szükség.
2018. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

#5

Ráadásul csak akkor lenne értelme, ha lenne személyzet, aki mindig odapattanna és lefertőtlenítené a kilincset, akárhányszor azt megfogja valaki. Mert hetente, három hetente halottnak a csók, ha valaki fertőz a családból.

2018. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Én sem fertőtlenítem soha a kilincseket. Tök felesleges. Talán csak akkor érezném szükségét, ha valami gyenge immunrendszerű, vagy nagyon beteg családtag lakna nálunk.
2018. nov. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Én hetente szoktam. (Még nagymamámtól tanultam el, és ő is a nagymamájától :) )
2018. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most se fertőtlenítem.
2020. nov. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!