Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kifizeted a takarítónőt, ha...

Kifizeted a takarítónőt, ha az utolsó pillanatban mondod le a munkát?

Figyelt kérdés
Családoknál, magánlakásokban takarítok, és az utóbbi hónapokban az egyik munkaadóm rendszeresen előző nap este vagy aznap reggel szól, hogy nem kell menni, mindezt úgy, hogy ezek után ki se fizeti az elvesztegetett napomat. Heti 2 napban egyeztünk meg, de jó, ha egyet kell menni. Ezt elég inkorrektnek tartom. Akinek van takarítónője, tudja, hogy ez szerződés nélküli munka, így gyakorlatilag nem tudok mit tenni. Most a legutóbb is úgy megszivatott, hogy napokig blicceltem, mert nem tudtam bérletet venni, és megírtam neki normálisan, hogy ez így nekem nem lesz jó, de szerintem megsértődött. :/
2018. aug. 6. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben fekete listára tenném és udvariasan, de határozottan nemet mondanék, ha megkeres a munkával. Ha ennyire nem tiszteli mások idejét, akkor nincs miről beszélni.

Nem tudom, így szerződés nélkül milyen lehetőségek vannak, de fodrásznál láttam már olyat, hogy ha valaki nem jön el az időpontra, vagy az utolsó pillanatban mondja le, akkor az adott szolgáltatás felét ki kell fizetnie a következő alkalommal. Ez azért általában elveszi az ember kedvét attól, hogy az utolsó pillanatban mondja le az időpontot.

2018. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugye ez egy nagyon bizalmi munka, hiszen beengednek a személyes életterükbe, és kulcsot adnak hozzá. Viszont ennek kölcsönösnek kéne lennie, tehát, hogy ő is tiszteljen engem. Csütörtök óta várom a hívását, hogy megbeszéljük, mivel amikor kell jönni, jól fizet, és szeretem a lakást, a környezetet, ráadásul ugyanolyan nehéz normális takarítható munkaközeget találni, mint jó takarítónőt.
2018. aug. 6. 11:53
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Koptasd le , a számára a telkönyvbe írd hogy tróger 1 és nyomd ki ha hív .
2018. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Én jártam takarítani és volt olyan, hogy nem tudtam bemenni, mert véletlenül felül is bezárták és nekem csak alulra volt kulcsom. Legközelebb kifizették ezt a felesleges utat is.

Ha nem tették volna, többet nem mentem volna hozzájuk.

Azért azt elmondanám neked, hogyha nagyon szépen és precízen dolgozol, megbízható is vagy, akkor ragaszkodni fognak hozzád és lehetnek teljesen jogos kéréseid is.

Én pl. félév után megmondtam mindenütt, hogyha elutaznak síelni, vagy nyaralni, nekem akkor is kell a pénz, mert attól, hogy ők jól érzik magukat, nekem még jönnek a csekkek. Én nem akarom ingyen, eljövök és kitakarítok, ha nincs is kosz. Mind az öten tudomásul vették. Ha nem így lett volna, akkor kerestem volna másikakat. De ehhez nagyon jónak kell lenned.

2018. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én egy éve járok hozzájuk, és már nem egyszer történt ilyen, de az utóbbi hónapokban nagyon sűrű lett. Volt olyan hogy felhívtak reggel 7 előtt, hogy ők betegek, ne menjek menjek holnap. Kikönyörögtem a másnapi munkaadótól, hogy cseréljük meg a napokat, így nem üres a hétfő. Majd kedd reggel megint jött a hívás, hogy nem tudok menni mert ők otthon vannak, de ezt halál természetesen, se egy bocsánatkérés, se az, hogy kifizetik nekem. De ez csak egy kósza példa. Én elég nehezen kommunikálom le a konfliktusokat, ezért egy évig lenyeltem mindent de a múltkori után már elég nekem is. Szépen kifejtettem neki, de csak annyit válaszolt rá, hogy: oké. Most hívjam fel? Vagy mit tegyek. Ez olyan kínos. Ráadásul itt a társasházban egy másik családnál is dolgozom :/
2018. aug. 6. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban negligálni kell az ilyen megbízót udvarias, de határozott módon, ő ugyanis visszaél a helyzetével és kénye-kedve szerint ugráltat téged, mint egy cselédet, nincs tekintettel rád (és másokra), azaz az elemi udvariasság is hiányzik belőle.
2018. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt most én is beláttam :( köszönöm a megerősítést.
2018. aug. 6. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Látom erre jártak hasonló mentalitású emberek, mint a Kérdező megbízója, azért lett lepontozva a 4-es, holott totál igaza van. Nyilván olyan tart takarítónőt, aki ezt anyagilag megengedheti magának, mert ha nem így lenne, akkor a saját becses kacsójával állna neki eltakarítani a saját szutykát. Ezek az emberek nem fogják fel, hogy aki takarítani jár, az ebből él? Ebből eszik, ebből ad a gyerekének enni és ebből fizeti a rezsit. Persze ehhez némi intelligenciára, valamennyi empátiára lenne szükség és ez sajnos ritkán jár együtt a jó móddal.

Kérdező, hagyd a francba az ilyen kispályásokat, millió helyen keresnek megbízható takarítókat, ahol meg is becsülik! Az ilyen meg takarítsa a lakását és ne akarjon cselédet tartani.

2018. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha utolsó pillanatban mondja le, az az ő sara, ugyanúgy illene kifizetnie. Mit tehetsz? Hát azt nem tudom, mert hát ugye feketén dolgozol. Jogilag semmit. Mondjuk jó nagy bunkóság a részükről.
2018. aug. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az. Rádásul egy egész oldalnyi szövegben fogalmaztam meg, hogy miért nem oké ez, és annyi volt rá a válasz,

hogy 'ok'. Na most kapnak még egy esélyt, de következő ilyennél felmondok.

2018. aug. 6. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!