Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kisbabás anyák, ti hogy...

Kisbabás anyák, ti hogy szervezitek a napotokat, hogy magatokra is jusson idő?

Figyelt kérdés
A férjem semmiben nem segít a házimunkát tekintve. Nem bírom, ha mindenhol hajszálak vannak, por, rendetlenség. Napközben a babát is el kell látnom, illetve éjjel kelnem hozzá. Főzés, mosogatás, mosás és ruhahajtogatás (nem minden nap), mindennapi takarítás, pakolás. Mindent meg kéne csinálnom, de jó lenne pihenni is, nem mindig csak a feladatokat csinálni. Mióta itthon vagyok, sokkal többet dolgozom mint a munkahelyemen, mivel nincs vége a munkaidőnek. Kíváncsi vagyok, hogy mások ezt hogy csinálják. Reggel mikor kelsz, hogy szervezed tovább a napot, mikor fekszel, stb.
2018. jún. 4. 10:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Az én párom se csinál sok házimunkát. Én egyszerűsítem a dolgokat: mosogatógép alap, vettünk egy robotporszívót, amit néha körbeküldök, vasalást teljesen kiiktattam, elfogadtam, hogy gyűröttek a ruhák, kaját csak akkor főzök ha olyanom van, inkább rendelünk. Postára nem megyek, mindent online fizetek. És elfogadtam, hogy nem fog úgy kinézni a lakás, mint a gyerekek előtt. Szerintem egyszerűsíts, felesleges belegebedni a házimunkába, vagy vitázni rajta, hogy ki mit csinál.
2018. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Utolsó

Ez tényleg jó lenne, de a férjem elvárja hogy mindennap vasaljak neki inget, legyen főtt étel és tiszta a lakás meg a gyerekkel is foglalkozzak eleget. Na meg néha sütit is süssek.

2018. jún. 6. 07:28
 13/19 anonim ***** válasza:

12:

Elvárja? Hát, ne várja el. Beszéljetek. PARTNEREK vagytok, mégis te vagy a cseléd, ő meg a főnök.

2018. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Számtalanszor próbáltam már vele beszélni erről. Amikor kérek valamit, azt kérdezi, hogy nekem derogál megcsinálni? Ő munka után pihenni szeretne itthon, nem feladatokat teljesíteni, és szerinte nekem kitelik az időmből, mert én itthon vagyok..
2018. jún. 6. 13:25
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A válasz az az, hogy neked pontosan annyira derogál, mint neki.


És neki van munkaideje, te meg 0-24 ügyeletben vagy. Állj már ki magadért!

2018. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
No akkor itt a probléma! Ha otthon főtt ételt akar vegye kezébe a fakanalat, ha sima inget akar vegye kezébe a vasalót, ha tiszta lakást akkor takarítson vagy fizessen egy bejárónőt. Az én párom nem csinálja meg, de el se várja. Inkább megy gyűrött ingben, és eszi a rendelt a kaját.
2018. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Kiállok magamért de akkor meg az a válasz, hogy ha nem tetszik a helyzet akkor vissza lehet menni dolgozni (vagy el lehet innen menni!) és majd ő marad a gyerekkel itthon.
2018. jún. 6. 13:48
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben megtenném, hogy akkor ő marad otthon a gyerekkel, övé a házimunka én meg visszamegyek dolgozni. Ne aggódj 2 hét múlva megváltozna a véleménye.
2018. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ha nem tetszik, el lehet menni innen?"


Azaz neked ki kell érdemelni pluszmunkával és őurasága kiszolgálásával a jogot az életre a saját otthonodban, de neki alapértelmezetten jár?!

És mondd, miért vagytok együtt?


Ha legközelebb beszól, mondd meg neki, hogy ha nem tetszik, el lehet menni innen.

2018. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!