Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kisbabás anyák, ti hogy...

Kisbabás anyák, ti hogy szervezitek a napotokat, hogy magatokra is jusson idő?

Figyelt kérdés
A férjem semmiben nem segít a házimunkát tekintve. Nem bírom, ha mindenhol hajszálak vannak, por, rendetlenség. Napközben a babát is el kell látnom, illetve éjjel kelnem hozzá. Főzés, mosogatás, mosás és ruhahajtogatás (nem minden nap), mindennapi takarítás, pakolás. Mindent meg kéne csinálnom, de jó lenne pihenni is, nem mindig csak a feladatokat csinálni. Mióta itthon vagyok, sokkal többet dolgozom mint a munkahelyemen, mivel nincs vége a munkaidőnek. Kíváncsi vagyok, hogy mások ezt hogy csinálják. Reggel mikor kelsz, hogy szervezed tovább a napot, mikor fekszel, stb.
2018. jún. 4. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Erre én is kíváncsi vagyok, mert nekem sem sikerül.
2018. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
A kismamáknak nincs idejük saját magukra, még a vécében is a nyakukon lógnak a kölykök. De legalább kiválóan lehet mártírkodni. Erről szól az összes anyukás Facebook oldal összes "vicces" posztja.
2018. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Két gyerekem van. A nagy 4 a kicsi 1 éves. Minden nap vagy másnap felporszívóztam az egész házat (nem kicsi), kb 3 hónapja van egy robotporszívóm, az bejárja a házatnaponta. A mosogatás nagy részét a gép végzi (nagy segítség) Minden nap feltörlök, heti egyszer felmosok. A vécét mosókagylókat minden nap áttörlöm fertőtlenítő kendővel, heti egy alapos fürdő-wc takarítás. Pult, asztal, etetőszék napi többször vannak tisztítva. A napi rutin takarítás kb háromnegyed óra. Rendet és tisztaságot nem csinálok, hanem megtartom. A játékokat minden lefekvés előtt elpakoljuk (délben is) a nagy már maga pakol, illetve nincs elől az összes játék. A szülői háló, konyha-étkező, vendégszoba, fürdő, mosókonyha nem játszótér, oda nem hoznak játékot. Mosni a mosógép mos, csak ki kell teregetnem, az mondjuk napi szinten megy. Főzni hét közben mindig valami egyszerűt szoktam. Én ezeket a dolgokat délelőtt meg tudom oldani, úgy is, hogy ott a gyerek. Szervezés kérdése az egész. Délután, amíg alszanak én is pihenek. Délután már a férjem is itthon van 4 körül, ilyenkor az udvaron játszunk, közben esetleg kigyomlálok valamit a lányommal, vagy a férjem csinál valami apróságot. Persze van, hogy elmegyünk erre-arra. A kicsi esete fél 8 körül megy aludni, a nagy negyed 9- körül. Éjjel szinte soha nem kel fel egyik sem 3-4 hetes koruk óta. Amúgy fél 8-kor kelek, kb éjfél mire el is alszom. Ha fodrászhoz kozmetikushoz kell mennem vagy máshová, rábízom őket a férjemre és kész. Heti kétszer- háromszor futni megyek esténként, ez is én-idő :)
2018. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3

A te férjed elpakol maga után, beleértve a ruháit, cuccait is, semmit nem hagy szét, ami téged zavar?

2018. jún. 4. 11:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én megosztottam egyik nap takarítottam mostam, másik nap főztem délelőttönként...ha főztem vittem magammal és mondtam mit csinálok, ha takarítottam akkor zenét hallgatunk...ebéd és alvás...alvás időben volt időm magamra vagy aludtam én is😀 délután csak a miénk volt...aztán fürdés, vacsi alvás...és közös idő apukával🤗 volt mikor elvitte játszóra, mikor nagyobb volt vagy sétálni..
2018. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem fog tetszeni, de ... nem az a baj, hogy te nem vagy elég hatékony. A baj az, hogy a férjed helyett akarsz dolgozni, és az ő dolgát is te akarod elvégezni.


Nem "segít", hanem a maga részét kell elvégezze, és nem maga után kell elpakolnia. Mi lenne, ha te is csak magad után pakolnál el?


Ezt úgy kell csinálni, hogy a férjednek van egy munkaideje, neked van egy munkád 0-24-ben a gyerekkel, és a háztartás az közös, felesben.

2018. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok!Természetesen elpakol maga után Ő is. A ruháit én teszem a szekrénybe, amikor mindenki tiszta ruháját pakolom, de ha úgy van Ő is berakja. A szennyes tartó használatát a 4 éves is érti, így a férjem is. A koszos tányér helyét is megtalálja. Én csinálom java részt a háztartást, de nem vagyok senki szolgája. Ráadásul nem arról van szó, hogy engem "zavar", szerencsére Ő is szereti a rendezettséget.
2018. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
a gyerek előtt mennyi hazimunkát csinált a férjed? nincs több kérdésem.
2018. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ha megkértem rá, akkor megcsinált dolgokat, de magától ritkán vett észre háztartási teendőt. Mióta itthon vagyok a babával, azt a keveset sem csinálja. Viszont intézi az óraállások diktálását, a számlák befizetését, karbantart mindenféle kütyüt és az autót, megjavítja az apróbb dolgokat, bevásárol, leviszi a szemetet.
2018. jún. 5. 12:11
 10/19 anonim ***** válasza:

Tehát sokkal kevesebb dolgot csinál, mint te, és tipikusan olyasmit, ami nem adódik naponta, és rövid ideig tart.


Míg az olyasmit, ami házimunka, nem tesz meg, mert naponta adódnak, és összeadódva több órát tesznek ki egy nap.


Beszéljetek.

2018. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!