Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran kell mosogatógé...

Milyen gyakran kell mosogatógépet tisztítani?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve van meg, és eddig még egyszer tisztítottam ki Dm-es mosogatógép tisztítóval. 3-4 naponta használom.
2008. okt. 30. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:
49%

Hát én még egyszer se tisztítottam ki! Csak néha, amikor utántöltöm sóval, szoktam kiszedni az aljából a szűrőt, és azt öblítem át ha szükséges.

Tulajdonképpen a mosogatógép "öntisztító" az enyém a mosóprogram alatt kb. fél óráig spricceli mindenfelé a 70 fokos mosogatószeres vizet, öblítés után meg felfűti a belsejét kb. 75 fokra, és azzal fertőtlenít negyed órán keresztül.

Amikor kinyitom a belseje úgy csilog, mint újkorában. Mit is kellene ezek után még tisztítani rajta a külsején kívül?

2008. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
54%

A szűrőjét nézd át rendszeresen, a benne maradt ételmaradék egyrészt fertőzésveszélyes, másrészt pedig csökkenti a gép hatásfokát. Ezt kb hetente egyszer érdemes, ha ilyen ritkán használod, akkor két hetente is elég.


A fúvókáit is nézd át ilyenkor, ahol a víz jön belőle, ha szennyeződés van rajta, akkor egy puha fogkefével dörzsölgesd át.


Konkrét mosogatógéptisztítót, amit írtál, elég félévente egyszer használni, leoldja a letapadt zsírt és vízkövet. A dm-es amúgy nekem is bevált

2008. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!