Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csak szerintem egészségtelen...

Csak szerintem egészségtelen minden héten fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

Minden héten jár a takarító, nincs beleszólásom, de domestossal mossa fel az egész lakást és már csípi a torkomat. Boven elég lenne havonta 1x fertotleníteni szerintem, hetente pedig max porszívózni...

ti hogyan szoktátok?


2018. febr. 5. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem gond az ha fertőtlenít, de már annyi féle fertőtlenítőszer van, hogy nem is értem miért domestost használnak...pl sanytol, dettol stb klór mentesek és nem marja szét az ember orrát-torkát...én többször szoktam felmosni ezekkel/mikor melyik van itthon/ egy héten mivel van egy 4 éves kislányom aki több hónapja cicának képzeli magát kúszik-mászik és egy csivavám akivel együtt játszik...szóval muszáj fertőtleníteni...de ahol nincs ilyesmi a heti egyszeri elég..gyerek előtt nem foglalkoztam ilyennel a domestost akkor sem bírtam így forró vízzel és általános vagy felmosó vízbe való tisztitószert használtam..bőven elég ez is...Az is lehet hogy a takarítónő így szokta meg ezért így csinálja, lehet ha szólsz neki hogy téged zavar és nálatok használjon mást, akkor mellőzni fogja...☺
2018. febr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Soha nem fertőtlenítek, nem bírom én sem a vegyi cuccokat. Épp elég az ecet miatt megfulladnom néha, de nem fogok mással vízkövet oldani.

Néha nyilvános wc-kben nem tudok rendesen levegőt venni a fertőtlenítőszertől, az iszonyú. Érzékeny vagyok a levegőre, ez van. Plusz soha nem értettem a fertőtlenítést, OK, hogy szükség van rá bizonyos helyeken, de az én közelemben nekem nem kell, az immunrendszerem elég jó s ez maradjon is így. Lehet, hogy ez sokaknak gyerekes hozzáállás, nem baj.

2018. febr. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nincs beleszólásod?

Veszel egy neked megfelelő tisztítószert, és megkéred a takarítót, hogy nálad azt használja. Nem kell indokolni sem,de ha nagyon firtatja megmondod, hogy allergiás vagy a domestosra.

A heti egyszeri fertőtlenítés egyébként teljesen normális.

2018. febr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Én kéthetente mosok fel domestosszal, de éppen csak érezni a fertőtlenítő szagot a lakásban, nem csípi senkinek a semmijét. Nem lehet, hogy túlzásba viszi cseppet?

Ha a te lakásod, akkor azért van beleszólásod, hogy mivel takarítson...

2018. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden nap porszívózok. 4-5 naponta mosok fel, mosószeres vízzel. Klóros fertőtlenítővel csak a fürdőt.


Domestos helyett vegyél mást és a probléma megoldva.

2018. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem fertőtlenítem a padlót, csak a wc-t, meg a fürdőkádat, meg ha pl. beteg valaki, akkor amit megfog, vagy ha kutyakakiba lép valaki, tehát eseti jelleggel. Nincs állatunk, kisgyerek van, de hát homokot is képes enni a játszón és vígan megnyalja a bevásárlókocsi tolókarját, tehát az itthoni fertőtlenítés teljesen feleslegesnek tűnik. Plusz én is gyűlölöm belélegezni a vegyszereket.
2018. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig domestossal (sárga) mosok fel, anyukám is így csinálja, ezt szoktam meg
2018. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem szükséges a fertőtlenítés és nem véletlen van rajta hogy 1dl-t a felmosáshoz az alatt szerintem nem szabad
2018. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!