Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Forró vizet szoktatok leönteni...

Forró vizet szoktatok leönteni a lefolyón? Nem lesz baja a csöveknek tőle?

Figyelt kérdés
2017. dec. 24. 13:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
Jelzem, hogy 70 fok körül olvadozik a szürke pvc csatornacső. Anyósom tudna kiselőadást tartani róla, ő már megtudta, mi történik ha 10 liter forrásban lévő vizet borít a mosogatóba.
2017. dec. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Keresgéltem egy kicsit a neten, és azt találtam, hogy a 200 mm alatti csöveknél a szabvány azt írja elő, hogy a 45 fokot tartósan el kell viselniük.

Másik helyen meg az van, hogy a normál PVC lágyulási hőmérséklete 60-65 fok, az utánklórozottaké 90 fok.

Nyilván persze, rövid ideig ennél többet is elviselnek, mert nem melegszik át a csőfal teljes egészében (külső oldal is) annyira, hogy megpuhuljon az egész és összerogyjon.


Ettől függetlenül, ha nagyobb mennyiségű forrásban lévő vizet öntök le, akkor meg szoktam nyitni a hideg vizet, hogy keveredjenek.

2017. dec. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ezért szoktam hideg vizet engedni mellé a csapból...
2017. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szomszédunk vízvezetékszerelő, azt mondta nem tanácsos egyből beleönteni a forró vizet , ezért mi engedünk mellé mindig hideget is.
2017. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Meton ***** válasza:
Nálunk már volt emiatt csőtörés. 60 fokos víztől gondolom, ami percekig folyt rajta. Ott vettük észre, hogy a WC eldugult, kívül pedig a föld nedves volt. Valószínűleg az történhetett, hogy a melegvíz hatására a cső kilágyult, így a körülötte levő talajban deformálódni tudott. A törés alatt volt egy betonfal, a régi pöcegödör fala, amire a csövet fektették. Lényegében ahogy a nedves föld lejebb szállt, ez a betonfal elnyírta a csövet. De idő kell, hogy a cső kilágyuljon, és még ha meg is történik, ha nincs egyéb erő, akkor ugyanúgy visszaszilárdul.
2017. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%

Engedj mellé hideg vizet.

#9 meg gondolom nem hallott még tészta főző edényről, aminek a belső része tésztával együtt kiemelhető.

2018. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
48%

nincs ilyenem és nem is vágyom rá, enélkül is tudok tésztát főzni.

minden egyes ételfajtára külön edény, tipikusan azoknak, akik bárminek bedőlnek és megveszik 8 ezerért azt a tésztaszűrőt a ... ügynöktől, ami műanyagosnál kb 500 ft-ba kerül.

2018. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!