Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van arról valami adat, hogy...

Van arról valami adat, hogy az ecetsav a kórokozók hány %-át pusztítja el?

Figyelt kérdés
Minden fertőtlenítőszerre rá van nagy betűkkel írva, hogy az ismert kórokozók 99.9%-át elpusztítja (5-10 percig a felületen hagyva). Valahol azt olvastam, hogy az ecet a bacik 90%-át pusztítja el és a vírusok 80%-át, a gombák ellen meg nincs hatása. De az nem volt benne a cikkben, hogy hány %-os ecetről van szó és mennyi hatóideig hagyták a felületen. Azóta keresgetek a neten erről, de semmi konkrét adatot, statisztikát nem lelek, pedig nagy érdekelne.

2017. dec. 21. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyent még én sem találtam, de kíváncsi vagyok, hátha valakinek van valami hivatalos adata.

Olyant viszont olvastam, hogy sok baktériumnál csak a szaporodást gátolja a savas közeg miatt, utána viszont tovább élnek.

2017. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Most komolyan elhiszitek, hogy van olyan fertőtlenítő, ami a bacik 99,9999999%-t elpusztítja?

Ezt csupán azért írják rá, mert ha mégis valami bajod lenne, perelnéd a céget, akkor ki tudnak a szöveggel bújni: "pont ezt az egyet nem pusztítja el".


A legolcsóbb hipó, amit megvehetsz 75 forintért, mindent elpusztít. Akár hiszed, akár nem.

2017. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehetsz benne, hogy bárki által hozzáférhető, tudományos igényű publikált vizsgálat nincs, márcsak azért sem, mert a kérdésben is említett "ismert kórokozók" fogalom több millió féle mikroorganizmust takar, nincs az a szponzor, aki támogatna ilyen megfoghatatlan mennyiségű vizsgálatsorozatot. Lám, még te is észrevetted, hogy az ecetsav koncentráció sincs megjelölve. Biztos lehetsz benne, hogy egy egyszerű tamponálásos mintavétellel végzett vizsgálat esetén egy vizes letörlés is legalább 90%-kal csökkenti a felületen levő baktériumok mennyiségét.
2017. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

2-nek

A hypora sem 100% van írva, és egyik klór tartalmú fertőtlenítőre sem (a hypo is az). Így a hivatalos, és ezek szerint tévedsz.

A kérdés pedig nem ez volt.

2017. dec. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es.

Látom, nem értetted meg a válaszom lényegét.

Az emberre veszélyes kórokozókat lényegében az összes klórtartalmú szer elpusztítja. Azért írnak 99,9%-ot, hogy jogilag védve legyenek.

2017. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt egy netes videó erről, megnéztek egy átlagos nap végén egy padlót amit előbb meleg vízzel, majd szappannal, majd hipós szerrel mostak fel egymástól külön csíkokban. A mosatlan padló mintavételében hemzsegtek a bacik, a meleg vizesében csak két apró folt volt, a hipósban semmi. Szóval a sima meleg vizes is bőven elég a háztartások 99%-ába.
2017. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, a szappanos az ugyan az volt, mint a meleg vizes. Nyilván, mivel a szappan nem fertőtlenít.
2017. dec. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hipo (nátrium-hipoklorit) fertőtlenít, az ecet (ecet-sav) a vízkövet oldja. Kórházakban sem véletlenül van hipo szag (klór).
2017. dec. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül nem találsz adatot erről.

Az ecet ugyanis nem fertőtlenítőszer!

Fertőtleníteni (dezinficiálni) többféle módon lehet. Lehet nedves, vagy száraz hővel, lehet radioaktív sugárzással, spéci gázzal, és kémiai fertőtlenítőszerekkel. De az ecet nem tartozik a kémiai fertőtlenítő szerek közé.


Amúgy is a kommentek olvastán két dolog keveredik. A fertőtlenítés és a tisztítás.

[A laborban a székletmintákkal való műveletek után az eszközöket autoklávban gőzzel 121 fokon sterilezzük. Nem tisztulnak meg, tiszta szar minden, de minden steril lesz! Na ezután elmosogatjuk az üveg, és fémeszközöket, hogy tiszták IS legyenek.]


Nyilván a megvalósítandó cél szerint kell tisztítószert, vagy fertőtlenítőszert választani. Egy műtőben nyilván fertőtleníteni kell. És maradhatnak porszemek a padlón, csak sterilek legyenek. Otthon éppen fordítva, felmosni amiatt mosunk fel, hogy ne legyen por a padlón, és nem cél a sterilitás.


A maradék tized százalékok a kémiai dezinficienseknél amiatt vannak, mert az összes aktív fertőtő ágenst elpusztítják, de vannak spórás baktériumok is. És a spórákat már nem. Azok meg kedvező körülmények közt életre kelhetnek.

2017. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!