Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Első mosogatógéppel kapcsolatb...

Első mosogatógéppel kapcsolatban tudnátok segíteni? Só öblítő feltöltés, illetve ki mit használ (tableatta, gél, por. )

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Anyukám helyett tudok válaszolni.

Ő eleinte tablettát használt, mostanában átállt a porra, mert rövid programon (35 perc) a tabletta nem mindig oldódott fel. A hosszabb programoknál ilyen probléma nincs.

Sót mindig töltsd fel, amikor jelez, az lágyítja a vizet. Nem lesz vízköves a gép tőle.

Elvileg az öblítő a csíkmentes száradást szolgálná (a mosogatógép a program végén szárít), de anyukám szerint akkor is csíkos lesz, ha van öblítő - ha nincs.

2017. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Én Finish gélt használok. A tabletta nem mindig oldódott fel, ezért váltottam. Sót mindenképpen kell használni, védi a gépet a vízkövesedéstől. Öblítőt nem használok. Próbáltam, de szerintem öblítő nélkül pont olyan szépek az edények, mint öblítővel.
2017. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk só, mosogatópor, öblítő. Nem ragaszkodunk egy márkához sem. Amikor felkerül a bevásárló listàra akkor az első helyen ahol "szembejön" ott és olyant amilyent árulnak.

Mosogatóport azért használunk mert ha zsírosabb serpenyő, fazék, jénai, stb került a gépbe akkor ebből tudok többet beletenni. Tablettából nem. Az egy tabletta nálunk a zsíros dolgokhoz nem volt elég. Fehér, porszerű, valami maradt az ilyen edényeken. Mosogatóporral nincs ilyen gondunk.

2017. dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk egy ismerősünk azt mondta, hogy kísérletezett, de a Finish márkájú szerek a legjobbak. Nem tudom ámbár, nála mi volt a vizsgálatoknál a szempontrendszer.

Én még nem tértem el az ECO programtól, igaz, még nem volt alkalmunk durván koszos edényt behányni - tán nem is lesz. Így egy mosogatás egy tabletta.

Az öblítő, hát, nem is emlékszem, mennyi volt, de az egyszerűen nem tud tétel lenni, azon még nem próbáltam meg spórolni, de a mienk öblítővel nem csíkoz, az biztos.

2017. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mosogatógépbe regeneráló sót kell venni (a vízlágyító ioncserélő gyantát kell regenerálni benne). 25 kg általában 2 ezer forint körüli összeg. Bármelyik megteszi, ami 25 kilós és ebben az árban van. [link]

Gépi mosogatószernek a Somat gélt ajánlom, az Anti Grease (anti-zsír) típust: [link]

Öblítőnek megint elég egy olcsóbbat venni.


A gép használati útmutatóját figyelmesen olvasd el, hogy hogyan kell a vezetékes vized keménységéhez alkalmazkodva a lágyítót beállítani. Illetve az öblítőszerből is majdnem a legalacsonyabb fokozatot állítsd elsőre.

Nálunk általában öko-módban megy és elég ha fél adag gélt teszek a mosogatáshoz.

2017. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Somat gét használok, ha csak tányér, pohár mosásra kell. Tehát gyorsmosásra. Tablettát (DM-est) ha hosszabban mosogat a gép, de ebből azt, ami 65 tabi egy ezres. Ezek a DM-es cuccok jók, hiszen német minőség, és nagyon szépen elmosogat vele a gép. Sót, öblítőt mindig rakok bele, sőt gép-illatosítót is legtöbbször DM-ből veszem a neve Denk Mit.
2017. dec. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

leírtam azt, hogy mit hallottam, odaírva, hogy hallottam. Leírtam azt, hogy nálunk hogy működik.

Erre valamelyik vizelettel töltött koponyaüregű lepontoz. :D

2017. dec. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!