Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Cigiszag kiszedése mindenből?...

Cigiszag kiszedése mindenből? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Összeköltözés előtt állunk, és a vőlegényem apja erős dohányos (a házukban is). Én mindig érzem a párom ruháin a cigiszagot, főleg az olyanokon, amik jobban beveszik, vagy ritkábban vannak mosva (pl. kabátok). Emellett az ő ágyát fogjuk levinni, amit kb. 4-5 éve vettek, ez idő alatt szerintem az is átvette valamennyire a füstszagot. Náluk nem szoktam érezni az ágyon, de ha átvisszük a dohányzásmentes, új házba, félek, hogy akkor már érezhető lesz. A ruhákból szerintem ha simán átmosom, akkor eltűnik a szag (ugye..?), de az ágyból mivel szedhetném ki? A hideg időre és a hosszú száradási időre tekintettel tavaszig biztos nem tudom vizesen kitisztítani.

Tudnátok ötleteket adni? (ruhákhoz és bútorokhoz is)


2017. nov. 16. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt teljesen sose tudod kiszedni belőle. Valamelyest esetleg csökken az az erős szag , de érezni lehet évek múlva is. Inkább vegyetek egy újat.
2017. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos érezni fogod a cigimentes lakásban.

Az én szüleim is erős dohányosok, elég ha csak benézek hozzájuk, gyakorlatilag az egész öltözékem, hajam, bőröm azonnal irtózatos büdös lesz. Ha eltöltesz egy kis időt ilyen helyen, az orrod hozzászokik, nem érzed hogy büdös minden.

De ha egy ilyen lakásból származó bútort átteszel egy dohánymentesbe, ott érezni fogod rajta.

A cigifüst rárakódik, beszívódik mindenbe, lemosni se nagyon tudod.

Én a tőlük származó tévét négyszer súroltam át, de még mindig maszatos, kátrányos, keserű szagú volt, aztán feladtam.

Szerintem jobban jártok ha vesztek új ágyat.

2017. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...egyébként a ruhákkal nincs gond, azokból mosással eltűnik a szag
2017. nov. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos így is elég sok pénz ráment már a házra, és átmenetileg muszáj azt átvinnünk. Persze rajta leszek, hogy lecseréljük :)
2017. nov. 16. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Régebben lehetett kapni "Jasa" márkájú dohányszag mentesítőt. Nem tudom milyen hatóanyag volt benne. Egyszer télen eegy éjjel vagy 6órán kereszül cigiztünk a kocsiba résnyire lehúzott albakkal. Másnap szállok be de egyből ki is, mert olyan kotvány párás-nikotinos SZAG volt hogy még dohányosként is gusztustalan volt. Nosza felszaladtam a "Jasa"ért, bespricceltem vele minden belső felületet(mást nem is kellett tenni). Kis szellőztetés, hallod mintha nemdohányzó lett volna az autó.
2017. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös köszi, megnézem, lehet-e még kapni :D
2017. nov. 19. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!