Mosópor, vagy a mosógél a gazdaságosabb?
Állítólag a mosópor 40%-a feloldatlanul a szennyvízbe megy.
Arra gondoltam, hogy mosóport veszek, az egészet feloldom forróvízbe, és azt töltöm üvegekbe.
A penny mosógél litere annyiba kerül, mint a mosópor változatának a kilója. A kérdés csak az, hogy egy liter mosógél hány kg?
Logikusan a mosópornak kell gazdaságosabbnak lennie, mert abban nincs víz, csak tömény hatóanyag.
Attól függ, hány emberre mosol és milyen tételben veszed.
Egymagamra pl ha megveszek egy 1+1-es darabonként 3 literes perwollt összesen 2200 körüli összegért, elég legalább egy évre. Más tészta, hogy nekem egyszerű a dolgom, mert csak fekete vagy sötét színű holmijaim vannak, nem kell külön fehérre, színesre ügyelnem.
A mosóport sokan nem megfelelően adagolják, ezért sokszor pocsékba megy egy része, ugyanez vonatkozik a mosógélre is. Ráadásul nem megfelelő programmal a mosópor szövetek közt nem feloldódott szemcséi irritációt okozatnak. Ezért álltam rá a kapszulás mosószerre.
Ha az ember jó akciót fog ki, nem jön ki sokkal többre, mint a sima mosógél, ez meg pont megér annyit, hogy ne kelljen az adagolásra figyelni.
A logika erre kevès. A mosószerben az egyèb adalèkok azok amik nem oldódnak fel, az nem is kell.
Merülj el egy kicsit az összetètelekben, azzal többre mèsz. Illetve a hány mosásra elèg adat adhat valami támpontot, ( vagy az sem)
"Állítólag a mosópor 40%-a feloldatlanul a szennyvízbe megy."
Ez azokra a mosószerekre igaz, amelyekben zeolit végzi a vízlágyítást. Ez a zeolit megköti a víz keménységet okozó kálcium és magnézium ionjait. Nem is kell neki feloldódnia! Elvégzi a dolgát szilárd zúzalék formájában! (Forró vízben sem fogod tudni feloldani a zeolitot!)
A gél állagú mosószerek más módszerrel lágyítják a vizet.
A mosópor előre való feloldásával és oldat formában való tárolásával NE fáradozz.
"Logikusan a mosópornak kell gazdaságosabbnak lennie"
A Te logikád, és egy profitorientált globális világcég logikája nem feltétlenül azonos.
Ha a gél flakonját könnyebben tárolod otthon, vagy a lakásban csak párás helyen tudod tárolni a mosóport, és félsz, hogy összecsomósodik a nedvességtől, nyugodtan vásárolj mosógélt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!