Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosással kapcsolatban tudnátok...

Mosással kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Mostanában amikor kimosom a ruhákat hiába teszek bele öblítőt és hiába nincs dugig a mosógép a ruháknak állott víz szaguk van, pedig amint lejárt a mosás már teregetem is ki őket.Pedig figyelek, hogy mindent külön mossak(törölközők, konyharuhák, munkás ruhák, rendes ruhák)

Mitől lehet ez?Azt azért nem engedhetjük meg magunknak, hogy mindent külön mossak(női férfi pólók, pulóverek mert akkor kb két naponta mosnék 2-3 darab ruhát, hogy tiszta és illatos legyen).

Múlt héten vettem észre, hogy az adagoló nyálkás így kivettem és akkor láttam, hogy mögötte minden fekete.(nem igen volt takarítva.)Akkor egyből beáztattam azt az adagolós dobozkát ecetes vízbe és átsúroltam azt is és ott is ahogy fekete volt a mosógép adagolója mögött.Aztán indítottam egy 90 fokos mosást akkor az öblítő helyére ecetet raktam.Azt hittem ezzel megoldódik a probléma de nem változott semmi.Valami ötlet?


2017. szept. 30. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ne használj öblítőt, csak ecetet helyette. De végezz el üresen egy ecetes mosást, hogy kitisztuljon a géped.
2017. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
90 fokon ecet és trisó
2017. szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha a trisó sem jön be, van a lildben mosógép tisztító is.
2017. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ecet itt semmit sem ér, tele van penésszel és elnyálkásodott mosószer-lerakódással a gép belseje. 10-20 dkg trisóval indíts el egy 90 fokos programot, utána takarítsd ki a szűrőt is, ha az is dzsuvás. Az adagolófiókot minden mosás után érdemes kiöblíteni, hogy ne rakódhasson le benne az öblítőnyálka.
2017. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Penész, de arra se a trisó, se az ecet nem jó. Hipó.
2017. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Üzemen kívül nyitva kell tartani a mosógép mosószer adagolóját és ajtaját is, hogy a lehetőség szerint kiszáradjon két mosás között. A penész feltehetően a gépnek nem abban a részében van, amit elér a mosószeres forró víz, tehát alaposan meg kell nézni azokat a részeket is, amelyeket nem ér el a mosóvíz. Ajánlatos ellenőrizni a szűrőt, nincs-e benne fennakadt anyag, ami lassan bomlik és már mosási üzemben is gátolja az üst maximális kiürülését.
2017. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!