Miért minden pesten van a vidéki kisvárosokat, településeket miért nem fejlesztik egyátalán?
(Bocsi, de a kérdéshez nem találtam semmilyen normális kategóriát). Szóval az lenne a kérdésem, hogy miért van a cégeknek olyan beszűkült gondolkodásuk, hogy pest a világ közepe? Azért fontos ez, mert persze oké Budapest a főváros, ott élnek a legtöbben, de vidéken, egyszerűen egy pályakezdő legyen az érettségizett vagy friss diplomás egyszerűen nem tud elhelyezkedni (1 éve nem találok semmit, és 2 nyelven beszélek ebből az egyiket felsőfokon, és mégsem kellek sehova), ahonnan fel is hívnak azt mondják, hogy Budapestenvan a munkavégzés helye (annak ellenére hogy a hírdetésben nem az volt), és a próbaidő alatt nem lehet megélni abból a fizetésből (bejárni 3,5 óra naponta szóval , meg ennyi visszafele is).
Érettségim van, szóval nem arra vágyom hogy felsővezető legyek ezt azért ide írom mielőtt valaki elkezd paraszt módon megnyilvánulni.
Valamint beadtam a jelentkezésem egyetemre is, amire remélhetőleg felvesznek, ami mellett majd szeretnék gyakornokként dolgozni, de erre sincs semmi lehetőség szinte csak Budapesten. Valami ötlet, hogy mit lenne érdemes végiggondolni / megpróbálni?
Kérni szeretném, hogy csak olyan válaszoljon aki képes kulturált ember módjára kommunikálni, a "menny ki külföldre a g**ibe" válaszok nem érdekelnek! Köszönöm!
Ha találsz neked megfelel munkát Budapesten és az 100 km-re van a lakásodtól, akkor jogosult vagy a lakhatási támogatásra.
Igaz, így csak hétvégén tudsz hazamenni, de valamit, valamiért!
Tudsz gyakorlatot szerezni, ami a jövőd alakulása szempontjából nagyon fontos.
Kétféle lehetőség is van:
1)
2)
Azért, mert vidéken zömében nincs infrastruktúra megfelelően.
Költözz el onnan, ahol egy év alatt sem jutsz munkához! Látod, hogy Budapesten van lehetőség, akkor költözz oda. Másképpen nem megy, mert sehol a világon nem visznek senkinek munkát a fatornyos falujában az utca végére.
Vidéken (most falura gondolok) nemvelhelyezkedni kell... van föld, műveld...
Van egy traktorom, vígan megélek vele...
Vannak állatok, azok is szép summát hoznak... bikákat nevelek vágásra...
A szomszédban meg pont egy informatikus lakik aki nem tud elhelyezkedni a szakmájában itt az alföldön és folyton erről rinyál... én meg csak fogom a fejem,hogy lehetnek emberek ennyire homályok...
Utolsó!
Teljesen igazad van.
Az a baj, hogy mindenféle iskolát elvégeznek, "aktatologató szakon", azután csodálkoznak, hogy sehová sem kell még egy aktakukac a faluban.
Valódi munkát/szakmunkát egyik sem akar végezni, mert az már büdös nekik.
Csak az urizálás megy, hogy kinek hány diplomája van, jó szakembert meg nagyítóval kell keresgélni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!